Niedziela Chrztu Pańskiego

Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Kalendarz liturgiczny:
  – piątek – wspomnienie św. Antoniego, opata

 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które jest okazją do podziękowania Bogu za chrzest święty, za włączenie każdego z nas do wielkiej rodziny Kościoła Świętego. Dzisiejsze święto kończy liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku. Zwyczaj śpiewania kolęd w naszych kościołach oraz dekoracja pozostaje jednak aż do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 02 lutego.

 3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlimy się za naszych krewnych, przyjaciół i wszystkich rodaków, którzy z różnych przyczyn wybrali życie poza Ojczyzną.

 4. W czwartek 17 stycznia obchodzić będziemy w Kościele Dzień Judaizmu a od 18 stycznia rozpoczynają się w Kościele Łódzkim Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Życzliwi bądźmy!”. Ideą tych spotkań jest wspólna modlitwa chrześcijan różnych wyznań o zjednoczenie chrześcijan.

  W Piotrkowie nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się 28.01.2020 o godz. 18,00 w Parafii Nawiedzenia N M P na „Krakówce”.

 5. Informujemy, że w każdą drugą środę miesiąca w Bazylice Farnej w Piotrkowie Trybunalskim o godz. 18,00 głoszone będą katechezy w oparciu o Adhortację Papieża Franciszka Evangelii Gaudium. Plakat z tematami katechez wywieszony jest w gablocie.

 6. Przypominamy, że w naszej parafii trwa kolęda. Otwórzmy drzwi naszych domów dla duszpasterzy, którzy przybędą, aby wspólnie pomodlić się i upraszać błogosławieństwa dla naszych rodzin. Podczas tegorocznych spotkań rozdajemy obrazki wydane przez „Caritas Archidiecezji Łódzkiej” ze specjalną modlitwą i informacją o możliwości przekazania na „Caritas” 1% podatku. Ofiary składane podczas kolędy przeznaczone będą na remont schodów wiodących do kościoła.

 7. Od 14 stycznia w kolędzie będzie nam pomagał pochodzący z Polski a pracujący na Ukrainie  ks. Jerzy Malecki. W przyszłą niedzielę będzie głosił słowo Boże i kwestował na dzieła, które tam podejmuje.

 8. W ostatnim czasie wpłynęły ofiary na kościół:
  – bezimienna – 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

 9. Jak zwykle na zakończenie przypominamy i zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela „ i ”Idziemy”.
Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00