4 Niedziela Zwykła

4 Niedziela Zwykła

 1. Kalendarz liturgiczny:
  – środa – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  – czwartek – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy

 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Upamiętnia ono przybycie Świętej Rodziny do świątyni jerozolimskiej, aby ofiarować Bogu swego pierworodnego Syna. Msze św. w naszym kościele  odprawione są jak w każdą niedzielę. Na początku każdej mszy św. jest obrzęd poświęcenie gromnic. Świece zapalamy na poświęcenie, na Ewangelię i na Modlitwę Eucharystyczną. Prosimy o zabezpieczenie świec, tak, aby nie zalewać woskiem ławek i posadzki. Dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar do puszki na potrzeby zakonów kontemplacyjnych Archidiecezji Łódzkiej.

 3. Święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego. O godz. 16:30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji osób konsekrowanych i nowych powołań. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych siostrach Salezjankach.

 4. Najbliższy cykl katechez przedmałżeńskich odbędzie się w naszej parafii w czasie Wielkiego Postu począwszy od 28 lutego. Nauki odbywać się będą w piątki o godz. 19:00 na starej plebanii w salce przy „oknie życia”.

 5. Duszpasterskie odwiedziny kolędowe zakończymy w naszej parafii we wtorek 11 lutego. Cieszymy się wszystkimi spotkaniami i dziękujemy tym rodzinom, które zechciały otworzyć dla nas drzwi swoich domów. Dziękujemy za wspólną modlitwę, rozmowy, uwagi na temat parafii oraz wszystkie złożone w czasie kolędy ofiary.

 6. W ostatnim czasie złożono ofiary na kościół:
  – ofiara bezimienna – 500 zł.  Ofiarodawcom z serca dziękujemy.

 7. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Składane ofiary to taca gospodarcza, która tak, jak ofiary kolędowe przeznaczona będzie na remont schodów wiodących do kościoła.

 8. Jutro na godz. 08:15 bardzo serdecznie zapraszamy mężczyzn i kobiety (przynajmniej kilka osób) do pomocy przy sprzątaniu dekoracji bożonarodzeniowej.

 9. Jak zwykle na zakończenie przypominamy i zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela” i „Idziemy”.

Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00