7 Niedziela Zwykła

7 Niedziela Zwykła

  1. W najbliższą środę, Popielcem rozpoczniemy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 07:00, 09:00, 10:00 dla młodzieży (w ramach rekolekcji wielkopostnych) o 16:00 dla dzieci 18:00. Na każdej mszy św. odbędzie się poświęcenie popiołu i obrzęd posypania głów popiołem na znak wejścia w okres pokuty. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli ilościowe i jakościowe ograniczenie spożywanych pokarmów. Odbędzie się też zbiórka ofiar do puszki na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Podobnie jak w latach ubiegłych będzie można zaopatrzyć się w tradycyjną skarbonkę na jałmużnę wielkopostną. Ze względu na opóźnienie w drukarni skarbonki dotrą do parafii najpóźniej na II Niedzielę Wielkiego Postu. Tegoroczne owoce jałmużny przeznaczone są na pomoc osobom chorym i biednym w parafii. Skarbonki przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

  2. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

  3. Informujemy, że punkt rozliczania PIT-ów działający w salce różańcowej w każdą środę  w godz. 17:00 – 18:00 obsługuje tylko te osoby, które chcą przekazać 1% podatku na rzecz Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Bosko działającej przy naszej parafii.

  4. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale z nauką pasyjną będą odprawiane w Niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:15 a Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 16:30 dla dzieci i o godz. 17:15 dla dorosłych. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Drodze Krzyżowej pod chórem ministranci będą zbierać dobrowolne ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

  5. W czasie Wielkiego Postu, odbędą się w naszej parafii nauki przedmałżeńskie. Przygotowujących się do sakramentu małżeństwa zapraszamy na spotkania w piątki na godz. 19:00 na starą plebanię do salki przy „oknie życia”.

  6. W najbliższą sobotę 29 lutego zapraszamy na mszę św. wieczorną o godz. 18:00 i koncert poświęcony pamięci żołnierzom niezłomnym pt. „Chwała niezłomnym”. Wstęp na koncert jest wolny. Wychodząc z kościoła można zabrać specjalne zaproszenie na to wydarzenie.

  7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, taca gospodarcza. Przypominamy, że główną inwestycją tegoroczną będzie remont schodów wejściowych. Kosztorys tego zadania to ponad 300 000 złotych. Gromadzimy na to fundusze, napisany też został wniosek do PGE o dofinansowanie naszej inwestycji. Jeśli to wsparcie będzie to może uda się zamknąć remont w ciągu jednego roku. Do świąt potrwają też jeszcze prace przy organach. Za wszystkie ofiary z serca składamy serdeczne podziękowanie.

  8. Jak zwykle na zakończenie przypominamy i zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela „ i ”Idziemy”.
Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00