2 Niedziela Wielkiego Postu

2 Niedziela Wielkiego Postu

  1. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale z nauką pasyjną są odprawiane w Niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:15 a Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 16:30 dla dzieci i o godz. 17:15 dla dorosłych. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Drodze Krzyżowej pod chórem ministranci zbierają dobrowolne ofiary na dekorację Grobu Pańskiego.

  2. Dzisiaj pod chórem można zaopatrzyć się w tradycyjną skarbonkę na jałmużnę wielkopostną. Tegoroczne owoce jałmużny przeznaczone są na pomoc osobom chorym i biednym w parafii. Skarbonki przyniesiemy do kościoła po Wielkanocy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

  3. Parafialny zespół „Caritas” naszej parafii serdecznie zachęca do wzięcia udziału w akcji przedświątecznej pomocy dla potrzebujących. Zbiórka żywności i środków czystości trwać będzie od 15 do 29 marca czyli piątej niedzieli Wielkiego Postu. Reklamówki na zakup produktów wyłożone są w bocznych kaplicach.

  4. Dnia 7 czerwca 2020 roku o godz. 12.00 na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie pod przewodnictwem kard. Angelo Becciu, delegata papieskiego, prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych sprawowana będzie Msza święta koncelebrowana, podczas której Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński będzie ogłoszony błogosławionym. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś zachęca wiernych naszej archidiecezji do udziału w tym jakże ważnym dla Kościoła wydarzeniu. Kuria Łódzka pośredniczy w nabyciu kart wejściowych na plac celebry. Z naszej parafii wyjazd na uroczystości dla wszystkich chętnych organizuje Wspólnota Różańcowa. Zapisy odbywają się pod chórem już od dzisiaj.

  5. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj, odbywa się zbiórka ofiar do puszki na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

  6. Z racji dzisiejszego Dnia Kobiet życzymy wszystkim paniom, aby jak najpiękniej realizowały swe kobiece powołanie i spełniały swoje marzenia. Życzymy, by zawsze były piękne, dobre, szczęśliwe i doceniane za wszystko co wnoszą swą kobiecością w swe rodziny i środowiska.

  7. W ostatnim czasie złożone zostały na Kościół następujące ofiary:
    • Bezimienna – 50 zł. Bóg zapłać!

  8. Jak zwykle na zakończenie przypominamy i zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela „ i ”Idziemy”. Są także „Cuda i łaski Boże”.
Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00