26 Niedziela Zwykła

26 Niedziela Zwykła

 1. Kalendarz liturgiczny:
  – poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
  – wtorek – wspomnienie św. Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała
  – środa – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  – czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  – piątek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów

 2. W czwartek 01 października przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki naszej parafii. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 07:00, 09:00 i 18:00. Uroczystości odpustowe odbędą się w niedzielę 04 października o godz. 12:00. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Roman Czermański, emerytowany proboszcz parafii nawiedzenia NMP na Krakówce.

  W ramach przygotowań do tego wydarzenia od piątku mijającego tygodnia na mszach św. modlimy się nowenną do św. Teresy.

  01 i 04 października po mszach św. błogosławić będziemy relikwiami świętymi. Można też będzie oddać cześć świętej Teresie przez ucałowanie relikwii będących na klęczniku lub podanych przez kapłana. Św. Teresa mówiła:, „gdy odejdę z tego świata będę wypraszać ludziom potrzebne łaski i przysyłać je na ziemię tak cudowne jak cudne są opadające płatki róż”. Dlatego w dniu odpustu przychodzimy do kościoła z różami. Róże będą też rozprowadzane przez naszych ministrantów. Kwiaty będą pobłogosławione i pójdziemy z nimi w procesji odpustowej. W niedzielę będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 3. Od czwartku 01 października o godz. 17:15 będziemy codziennie gromadzić się w naszej świątyni na nabożeństwach różańcowych. Serdecznie zapraszamy. Po nabożeństwie msza św. wieczorna.

 4. W tym tygodniu jest pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. wieczorna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, po niej Godzina Święta połączona z modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne.

  W piątek 02 października przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 07:30 i 18:00, po nich nabożeństwa pierwszopiątkowe. Spowiedź na mszach św. rano i po południu od godz. 17:30.

  03 października jest pierwsza sobota miesiąca. O godz. 07:30 msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo.

 5. Od przyszłej niedzieli można będzie już zamawiać wypominki, czyli modlitwy za zmarłych. Wypominki mogą być roczne, półroczne, oktawalne bądź jednorazowe. Zgłaszamy je w kancelarii parafialnej i w zakrystii po mszach świętych. Wypominki roczne i półroczne będą odczytywane począwszy od 01 listopada przed mszą św. o godz. 09:00.

 6. W najbliższy piątek 02 października o godz. 19:00 rozpoczynamy w naszej parafii kolejny cykl katechez przedmałżeńskich. Spotkania będą się odbywały w salce przy „oknie życia”.

 7. W ostatnim czasie złożono ofiary na kościół;
  – p. Marcin T. – 100 zł
  – ofiara bezimienna – 50 zł. Dziękujemy ofiarodawcom.

 8. Za tydzień 04 października jest pierwsza niedziela miesiąca a zatem składane ofiary będą stanowić tacę gospodarczą. Informujemy parafian, że główną inwestycją na dziś są prace remontowe przy schodach wejściowych do kościoła. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, do skarbon, na konto parafialne i mówimy Bóg zapłać.

 9. Jak zwykle na zakończenie przypominamy i zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela” i „Idziemy”
Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00