27 Niedziela Zwykła

27 Niedziela Zwykła

 1. Kalendarz liturgiczny:
  – poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, zakonnika
  – wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej
  – czwartek – wspomnienie NMP Różańcowej

 2. Dzisiaj w naszej parafii uroczystości odpustowe ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Sumie odpustowej o godz. 12:00 przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. dr Tomasz Falak, Ojciec Duchowny naszej archidiecezji i Dyrektor Domu Księży Emerytów. Po procesji przy wejściu do dolnego kościoła panie ze wspólnot modlitewnych będą częstowały ciastem.


  Po mszach św. jest błogosławieństwo relikwiami świętymi. Tradycyjnie przychodzimy do kościoła z różami. Róże są też rozprowadzane dzisiaj przez naszych ministrantów i po każdej mszy św. pobłogosławione. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 3. Przypominamy, że w październiku codziennie o godz. 17:15 gromadzimy się w naszej świątyni na nabożeństwach różańcowych. Po nabożeństwie msza św. wieczorna.

 4. Przypominamy, że nasza parafia włączyła się w inicjatywę „Pokuta 2033”, która powstała  1 lipca 2019 roku w Gietrzwałdzie, miejscu objawień Matki Bożej. Jej celem jest wynagrodzenie za grzechy przeciw życiu, dzieciom i rodzinie. Inicjatywa powyższa polega na tym, by przez najbliższe lata, do roku 2033 rozważać w piątki stacje Drogi Krzyżowej Pana Jezusa.


  W piątki zatem po mszy św. wieczorowej odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W pierwsze piątki miesiąca z racji na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa Drogi Krzyżowej nie ma.

 5. W zakrystii i w kancelarii zamożna zamawiać wypominki, modlitwy za zmarłych, które mogą być roczne, półroczne, oktawalne bądź jednorazowe.

 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy kolejny; XXI „Dzień Papieski” pod hasłem: „Nie lękajcie się!”. Były to jedne z pierwszych słów, z którymi wyszedł do ludzi 22 października 1978 roku Jan Paweł II. Przez ofiary składane do puszek będziemy wspierać Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja poprzez stypendia daje możliwość kształcenia się młodzieży z rodzin wielodzietnych i ubogich.

 7. W ostatnim czasie złożono ofiary na kościół;
  – ofiary bezimienne – 500 zł. i 50 zł. Dziękujemy ofiarodawcom.

 8. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, taca gospodarcza. Informujemy parafian, że realizowane są bieżące inwestycje, prace przy odwodnieniu kościoła, naprawa nagłośnienia w dolnym kościele, założenie wideofonów. W połowie listopada zakupiony zostanie granit na dalszy remont schodów. Będzie to dla nas wydatek ok. 65 000 zł. Dziękujemy za ofiary złożone na ten cel.

 9. Jak zwykle na zakończenie przypominamy i zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela” i „Idziemy”
Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00