3 Niedziela Zwykła

3 Niedziela Zwykła

 1. Kalendarz liturgiczny:
  – poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i dokt. Kościoła
  – wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła
  – środa – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów
  – piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

 2. W przyszły poniedziałek, 31 stycznia, przypada święto św. Jana Bosko, patrona naszej Katolickiej Szkoły. Z tej okazji o godz. 09:00 celebrowana będzie pod przewodnictwem ks. Biskupa Marka Marczaka uroczysta Eucharystia w intencji szkoły a po niej odbędzie się akademia przygotowana przez dzieci naszej szkoły.

 3. Zakończyliśmy „kolędowe spotkania” dla rodzin naszej parafii odbywające się w naszym kościele na mszach św. o godz. 18,00. Ciągle jeszcze można zaprosić księdza na indywidualną kolędę do swego domu. Takie zaproszenia można zgłaszać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 4. W sobotę na godz. 19:00 zapraszamy do naszego kościoła na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu, połączoną z medytacją i śpiewami.

 5. Rodzice trzyletniej chorej Basi, dziecka, które chodzi do szkoły, gdzie dyrektorem jest nasza pani organistka Renata kierują do nas taką szczególną prośbę:

  „Szanowni Państwo. Nasza córka Basia  ma 3 latka. W październiku zachorowała na nowotwór złośliwy w brzuszku. Jedynym ratunkiem dla naszego dziecka jest kosztowna operacja i leczenie w Barcelonie. W Polsce chemia i radioterapia nie przyniosły żadnych rezultatów, a operacji nie chciał się podjąć żaden lekarz w kraju. Początkowy koszt leczenia i operacji podany przez szpital w Barcelonie to 300 tys. euro. Mimo, że jesteśmy lekarzami nie jesteśmy w stanie pokryć takich kosztów. Pomagamy innym chorym ludziom, a własnemu dziecku nie jesteśmy w stanie. Bardzo prosimy o wsparcie wszystkich ludzi dobrego serca, którym los chorych dzieci nie jest obojętny.

  Anna Jurga-Bernas i Szymon Bernas- rodzice Basi.

  Dzisiaj i w przyszłą niedzielę możemy złożyć na ten cel swoją ofiarę do puszki. Z serca za nie dziękuję.

  Na końcu kościoła, na stoliku jest kilkanaście ulotek z numerem konta fundacji, na które również można wpłacać środki oraz 1% podatku.

 6. W ostatnim czasie złożone zostały ofiary na kościół:
  – bezimienna 200 zł. i 100 zł.  Dziękujemy!

 7. Jak zwykle na zakończenie przypominamy i zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela”, „Idziemy”.
Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00