OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.08.2023 XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.08.2023 XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Liturgiczne wprowadzenie w urząd proboszcza parafii: Dzisiaj, w niedzielę 27 sierpnia nastąpi podczas Mszy św. o godz. 12.00 liturgiczne powierzenie urzędu proboszcza parafii o. Wojciechowi Zagrodzkiemu. Uroczystości będzie przewodniczył ks. bp Marek Marczak, biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej. We Mszy św. udział wezmą o. Dariusz Paszyński, przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, wraz ze swoim wikariuszem o. Mariuszem Mazurkiewiczem, oraz ks. prał. Grzegorz Gogol, dziekan dekanatu piotrkowskiego. Do udziału w tym wydarzeniu serdecznie zapraszamy.

 2. Pierwszy tydzień z nowym zespołem duszpasterzy: Minął pierwszy tydzień obecności redemptorystów w parafii. Niektóre twarze udaje się nam już rozpoznawać. Każdy dzień zaskakuje nowymi „odkryciami” kolejnych elementów składających na duchowe bogactwo tej parafii, w której żyje tak wiele różnych nabożeństw. Znakiem nadziei jest fakt, że tak wielu ludzi przybywa na Mszę św. i na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy otwartej przy kościele w ciągu całego dnia. Dziękujemy za wiele znaków życzliwości, z którymi się spotykamy, a w szczególności za ponad 50-osobowę grupę parafian, która przybyła na spotkanie z duszpasterzami w miniony czwartek. Przybyły również osoby nie związane z żadną ze wspólnot. Podczas spotkania miało miejsce dzielenie się swoim doświadczeniem wiary i zaangażowaniem w swojej wspólnocie formacyjnej. pozostawiło obraz wielu osób oddanych Jezusowi. Zgłoszono kilka problemów, które będą wyzwaniem dla nas wszystkich. Wyrażono nadzieję rozwinięcia kultu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ujawniło się również pragnienie, by formując się w swojej wspólnoty istnieć i działać w ramach całej wspólnoty parafialnej. Tli się marzenie, by parafia stawała się coraz bardziej jedną wielką rodziną Jezusa – wspólnotą rodzin i wspólnot. Bogu za to niech będą dzięki. Dziękujemy również za ofiary, które otrzymaliśmy na organizację domu redemptorystów w Piotrkowie Trybunalskim.

 3. Kontakt z duszpasterzami: Mamy świadomość, że w minionym tygodniu kontakt z duszpasterzami był bardzo utrudniony, tym bardziej, że mieliśmy awarię istniejącego numeru telefonicznego. W najbliższym tygodniu zostanie uruchomiony nowy numer telefonu bezpośrednio do duszpasterzy. Będziemy się starali, aby zawsze jeden z duszpasterzy był dostępny. W przypadku nieobecności konkretnego duszpasterza, prosimy o pozostawienie numeru telefonu – wtedy oddzwonimy.

 4. Koniec okresu wakacyjnego: Począwszy od 1 września powraca zwyczajny rytm życia parafii. W szczególności:
  • w dni powszednie Msze św. będą odprawiane o godz. 7.oo, 7.3o i 18.oo;
  • kancelaria parafialna będzie czynna tak jak w ciągu roku.

 5. Odwiedziny chorych: W najbliższy piątek jako pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych w domach zgodnie z listą, którą otrzymaliśmy od naszych poprzedników. Być może są wśród i inni chorzy, którzy pragną przyjmować Komunię św. Prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii kościoła lub w kancelarii parafialnej.

 6. Katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych: Cykl katechez przedmałżeńskich, zwanych potocznie „kursem przedmałżeńskim” rozpocznie się w sobotę 9 września 2023 w Sali konferencyjnej przy Kościele Akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Rycerskiej 3 (wejście przez parking przy szkole). Spotkania będą się odbywać przez 5 kolejnych sobót o godz. 16.oo. Zgłoszenia są przyjmowane na pierwszym spotkaniu 9 września.

 7. Taca inwestycyjna: Wiemy, że taca zbierana w pierwsze niedziele miesiąca była przeznaczona na cele inwestycyjne parafii. Była ona osobno księgowana i pozwalała na wiele przedsięwzięć. Niech tak pozostanie, jeśli taka będzie wola parafian. A zatem za tydzień w niedzielę 3 września będzie miała miejsce taca inwestycyjna. Jest czymś oczywistym, że na obecnym etapie nie sposób wskazać jakieś cele inwestycyjne, które będziemy realizowali.

 8. Niektóre spotkania i wspomnienia liturgiczne w najbliższym tygodniu:
  • Wspólnota „Żywego Różańca”: Wspólnota „Żywego Różańca” zaprasza członków na spotkanie formacyjne i wymianę tajemnic różańcowych w przyszłą niedziel 3 września na godz. 16.00 do dolnego kościoła.

 9. Rocznica wybuchu II wojny światowej i porozumień sierpniowych: W nadchodzącym tygodniu obchodzimy rocznicę porozumień sierpniowych (31 sierpnia 1980) oraz wybuchu II wojny światowej (1 września 1939). Trzeba pamiętać o tamtym dramacie wojny światowej jako przestrodze przed dążeniem do budowania swojej wielkości na drodze przemocy i kosztem innych. Jest to okazja do modlitwy w intencji pokoju na świecie oraz w intencji zakończenia trwających wojen, w tym wojny na Ukrainie. Trzeba pamiętać również o milionach ludzi solidarności, którzy wiele ryzykując nie zawahali się upomnieć o godność osoby ludzkiej – idee solidarności pozostają inspiracją także i dzisiaj. Rocznice te są okazją do modlitwy za wszystkich, którzy wiele poświęcili sprawie wolności w Ojczyźnie.

 10. Komunikaty Wydziału Duszpasterstwa Kurii Archidiecezji Łódzkiej:
  • Przygotowanie dorosłych do chrztu i bierzmowania: Katechumenat dorosłych zaprasza na spotkania (wszystkie spotkania odbywają się o godz. 19.00 przy ul. Ks. I. Skorupki 7 w Łodzi, telefon kontaktowy: s. Ewa Godzińska – 885 555 020) przygotowujące do:
   • przygotowanie do chrztu i bierzmowania – rozpoczęcie 13 września 2023 r.,
   • bierzmowania – rozpoczęcie 8 września 2023 r.
  • Piknik integracyjny dla rodzin: Centrum Służby Rodzinie zaprasza na piknik integracyjny dla całych rodzin. Odbędzie się w nidzielę 3 września w Zespole Klasztornym Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Rycerskiej 3, w godz. 14.oo-18.oo. Organizatorzy zapewniają wiele bezpłatnych atrakcji dla całych rodzin.
Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00