OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.09.2023 XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.09.2023 XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zbliża się beatyfikacja rodziny Ulmów: Zbliża się wyjątkowe wydarzenie: beatyfikacja rodziny Ulmów (za tydzień w niedzielę 10 września). To beatyfikacja bez precedensu nie tylko dla Kościoła w Polsce. Ulmowie z Markowej będą pierwszą w historii Kościoła całą rodziną wyniesioną na ołtarze. Pierwszy raz beatyfikowane zostanie także dziecko jeszcze nienarodzone. Chcemy dobrze przygotować duchowo na przeżycie tego wydarzenia.

 2. Imieniny Księdza Biskupa: Pasterz Archidiecezji Łódzkiej ks. abp Grzegorz Ryś w dniu dzisiejszym obchodzi swoje imieniny. Jest to dzień, w którym Bogu dziękujemy za jego posługę, a zarazem modlimy się o potrzebne mu charyzmaty Ducha Świętego.

 3. Początek roku szkolnego: W nadchodzącym tygodniu rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Wszystkim zaangażowanym w edukację dzieci i młodzieży, a zatem nauczycielom, wychowawcom, rodzicom, personelowi pomocniczemu oraz dzieciom i młodzieży życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
  Rodziców prosimy, aby zachęcili swoje dzieci do uczęszczania na lekcje religii w szkołach. To jest ważny czas w formacji religijnej dzieci i młodzieży. Dziękujmy nauczycielom religii w szkołach i przedszkolach na terenie parafii, którzy podczas spotkania w minionym tygodniu objawili wiele ewangelicznego zapału do pełnienia swojej posługi. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
  Jutro, tj. w poniedziałek 4 września będzie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 8.15 w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli u początku nowego roku szkolnego. Zgromadzi się na niej Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Bosko. Dzieci i młodzież z innych szkół również zapraszamy.

 4. Wspólnoty parafii – duszpasterze odpowiedzialni: Po przerwie wakacyjnej zostają wznowione spotkania grup i wspólnot formacyjnych. Podczas zebrania duszpasterzy zostali wskazani ojcowie, którzy podejmą opiekę duszpasterską na wspólnotami, jak również sektorami życia parafii:
  • Duszpasterstwo rodzin – o. Wojciech Zagrodzki
  • Duszpasterstwo dzieci – o. Dominik Król
  • Duszpasterstwo młodzieży – o. Patryk Reczek
  • Ministranci (LSO) – o. Dominik Król
  • Przygotowanie do I Komunii Świętej – o. Dominik Król
  • Przygotowanie do Bierzmowania – o. Patryk Reczek
  • Harcerze i Koło Przyjaciół Harcerstwa – o. Dominik Król
  • Kościół Domowy (moderator) – o. Józef Gęza
  • Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – o. Wojciech Zagrodzki
  • Parafialne Koło Caritas  – o. Wojciech Zagrodzki
  • Żywy Różaniec – o. Józef Gęza
  • Odnowa w Duchu Świętym – o. Wojciech Zagrodzki
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja – o. Józef Gęza
  • Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci – o. Józef Gęza
   Mamy nadzieję, że szybko uda się nawiązać kontakt liderów ze wskazanymi duszpasterzami.

 5. Bierzmowanie i Pierwsza Komunia 2024: Ogłoszenia w sprawie organizacji przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej oraz Bierzmowania pojawią się w drugiej połowie września.

 6. Bezpośredni kontakt z duszpasterzami: Informujemy, że na potrzeby duszpasterstwa parafii został uruchomiony nowy numer telefonu bezpośrednio do duszpasterzy: 573 207 501. Będziemy się starali, aby zawsze jeden z duszpasterzy był dostępny pod tym numerem. W przypadku poszukiwania innego z kapłanów, prosimy o pozostawienie swojego numeru telefonu, a z pewnością oddzwonimy. Dotychczasowy numer telefonu 44  649 00 35 pozostanie aktywny przede wszystkim do kontaktu z kancelarią parafii. Wkrótce zostanie uruchomiony adres email parafii.

 7. Koniec okresu wakacyjnego: Powrócił zwyczajny rytm życia parafii. W szczególności:
  • w dni powszednie Msze św. będą odprawiane o godz. 7.oo, 7.3o i 18.oo.
  • kancelaria parafialna będzie czynna: poniedz.-piątek w godz. 15.oo-17.oo oraz wtorek, czwartek i piątek w godz. 10.oo-12.oo.

 8. Święto Narodzenia NMP: W najbliższy piątek 8 września obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7:00; 9:00; 18:00.

 9. Katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych: Cykl katechez przedmałżeńskich, zwanych potocznie „kursem przedmałżeńskim” rozpocznie się w sobotę 9 września 2023 w Sali konferencyjnej przy Kościele Akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Rycerskiej 3 (wejście przez parking przy szkole). Spotkania będą się odbywać przez 5 kolejnych sobót o godz. 16.oo. Zgłoszenia są przyjmowane na pierwszym spotkaniu 9 września.

 10. Taca inwestycyjna: Bóg zapłać za ofiary składane na tacę dzisiejszej niedzieli 3 września. Ofiary te są przeznaczone na cele inwestycyjne parafii.

 11. Niektóre spotkania i wspomnienia liturgiczne w najbliższym tygodniu:
  • Wspólnota „Żywego Różańca”: Wspólnota „Żywego Różańca” zaprasza członków na spotkanie formacyjne i wymianę tajemnic różańcowych dziś, 3 września na godz. 16.oo do dolnego kościoła.

 12. Komunikaty Wydziału Duszpasterstwa Kurii Archidiecezji Łódzkiej:
  • Przygotowanie dorosłych do chrztu i bierzmowania: Spotkania odbywają się o godz. 19.00 przy ul. Skorupki 7 w Łodzi, kontakt: s. Ewa Godzińska – 885 555 020): przygotowanie do chrztu: 13 września 2023 r.; do bierzmowania: 8 września 2023 r.
  • Piknik integracyjny dla rodzin: Centrum Służby Rodzinie zaprasza na piknik integracyjny dla dzisiaj w niedzielę 3 września w Zespole Klasztornym Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Tryb. w godz. 14.oo-18.oo.
  • Archidiecezjalne Dożynki: Duszpasterstwo Rolników zaprasza na Archidiecezjalne Dożynki, które odbędą się w archikatedrze łódzkiej w niedzielę 10 września o godz. 12.30.
  • Rekrutacja na studia niestacjonarne: Instytut Teologiczny w Łodzi ponawia informację o rekrutacji na studia niestacjonarne: 6-letnie magisterskie z teologii o specjalności katechetycznej oraz studia podyplomowe dla nauczycieli, którzy pragną zdobyć przygotowania do nauczania religii w szkole (4 semestry). Szczegółowe informacje o rekrutacji i studiach zamieszczone są na stronie internetowej Instytutu Teologicznego (www.archidiecezja.lodz.pl/akw-it).
  • Rekrutacja do studium organistowskiego: Druga rekrutacja do Studium Organistowskiego, które przygotowuje do wykonywania funkcji organisty kościelnego odbędzie się 18 września br. od godz. 17.00 (ul. Zgierska 123). Program nauczania realizowany jest w cyklu 5-letnim. Szczegółowe informacje na stornie archidiecezji łódzkiej i u duszpasterzy (w dołączonym pliku).
  • Studium Życia Rodzinnego: Duszpasterstwo Rodzin serdecznie zaprasza do udziału w rocznych zajęciach Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego. Celem studium jest przygotowanie osób świeckich i duchownych do niesienia pomocy małżeństwom, rodzinom i osobom indywidualnym. Szczegóły: www.duszpasterstworodzinlodz.pl
Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00