OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.09.2023 XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.09.2023 XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzień beatyfikacji rodziny Ulmów: Dzisiaj ma miejsce beatyfikacja rodziny Ulmów. Ulmowie z Markowej są pierwszą w historii Kościoła całą rodziną wyniesioną na ołtarze. Jakże wiele nam to mówi: rodzina jest środowiskiem świętości dla wszystkich swoich członków. Prosta pobożność może prowadzić na szczyty świętości rodząc postawy heroiczne. Bogu dziękujemy za tę beatyfikację. I Bogu dziękujemy za wszystkich ojców i matki, którzy zapewniając rodzinom byt materialny i przygotowanie dzieci do dorosłego życia, troszczą się o wzrost duchowy wszystkich członków rodziny.
 2. „Synod” Parafialny: W najbliższą sobotę 16 września w archikatedrze łódzkiej o godz. 12.00 odbędzie się inauguracja „Synodów” Parafialnych. Weźmie w niej udział delegacja duszpasterzy i świeckich z każdej parafii archidiecezji, w tym również z naszej. Każda parafia otrzyma świecę, która będzie towarzyszyła obradom synodalnym w parafii jako symbol obecności Ducha Świętego oraz znak jedności całej diecezji. Zostanie ona uroczyście zapalona w tej świątyni w dniu inauguracji „Synodu” Parafialnego w niedzielę 17 września podczas Mszy św. o godz. 12.00.
 3. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy: Nadzieję budzi fakt, że wiele osób gromadzi się na nabożeństwie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna rozpoczyna się o godz. 17.50. Bogu niech będą dzięki, że pojawiają się podziękowania i prośby w formie listów do Matki Bożej, które są odczytywane podczas tego nabożeństwa. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie. Na razie odbywa się ono w formie krótkiej. Być może zrodzić się potrzeba, by je rozwinąć również w kształcie celebracji.
 4. Procesja fatimska: W środę 13 września po nowennie i Mszy św. odbędzie się procesja fatimska.
 5. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego: W nadchodzący czwartek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.oo, 7.3o i 18.oo.
 6. Wspomnienie bł. Marii Celeste Crostarosy: Jutro w poniedziałek 11 września w kościołach redemptorystów obchodzone jest wspomnienie bł. Marii Celeste Crostarosy, założycielki sióstr redemptorystek, kobiety niezwykle silnej i odważnej, rozmiłowanej w słowie Bożym.
 7. Błogosławieństwo przyborów szkolnych: Ciągle jeszcze znajdujemy się u początku nowego roku szkolnego. Trzeba nam prosić o Boże błogosławieństwo na kolejny rok formacji. Dlatego dzieci szkół podstawowych wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę 17 września na godz. 10.30. Prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą tornistry i przybory szkolne, które zostaną pobłogosławione.
 8. Ministranci – zaproszenie do dołączenia: Pojawiły się sygnały, że są wśród nas chłopcy, w których sercu rodzi się pragnienie służby ministranckiej przy ołtarzu. Pierwsze zgłoszenie już się pojawiło. Wobec tego chłopców z klas II-V szkoły podstawowej, którzy ewentualnie myślą o zaangażowaniu się do Liturgicznej Służby Ołtarza za zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę 17 września o godz. 10.30. Dzisiaj ministranci naszej parafii przy wyjściu z kościoła rozprowadzają ulotki z informacją na ten temat. Jest to okazja, aby porozmawiać z tymi, którzy tę służbę podjęli już przed wielu laty. Wyjątkowo w przyszłą niedzielę zainteresowani służbą ministrancką mogą podejść wcześniej do zakrystii wraz z rodzicami i zająć miejsce w prezbiterium, aby sprawdzić, jak to wszystko wygląda od strony ołtarza.

Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie kandydatów na ministrantów oraz ich rodziców z duszpasterzem ministrantów o. Dominikiem Królem w sali obok zakrystii. Rodziców prosimy, aby podjęli ze swoimi synami rozmowę na temat ewentualnej ich służby przy ołtarzu. W kolejną niedzielę na tę samą godzinę zaprosimy kandydatów na ministrantów z klas VI-VIII.

 • Intencje mszalne na 2024 rok: Informujemy, że w kancelarii parafii można już zgłaszać intencje mszalne na 2024 rok.
 • Bierzmowanie i Pierwsza Komunia 2024: Ogłoszenia w sprawie organizacji przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej oraz Bierzmowania pojawią się w drugiej połowie września.
 • Bezpośredni kontakt z duszpasterzami: Został uruchomiony numer telefonu bezpośrednio do duszpasterzy: 573 207 501. Ponadto została uruchomiona skrzynka poczty elektronicznej email do parafii: nsj.piotrkowtryb@gmail.com. Uczymy się korzystać z nowych możliwości kontaktu.
 • Kancelaria parafialna: Kancelaria parafialna jest czynna: poniedz.-piątek w godz. 15.oo-17.oo oraz wtorek, czwartek i piątek w godz. 10.oo-12.oo.
 • Msza św. z modlitwą o uzdrowienie: Msza św. z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się w najbliższy wtorek 12 września o godz. 18.3o w sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Trybunalskim (o godz. 18.oo rozpocznie się różaniec). Mszę św. poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym i o. Andrzej Lemiesz SJ.
 • Pielgrzymka Margaretek do Łagiewnik: W sobotę 14 października odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka Apostolatu Margaretka (ruch osób modlących się za kapłanów) do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Do udziału zaprasza ks. Bogusław Nagel – krajowy duszpasterz Apostolatu.
 • Komunikaty Wydziału Duszpasterstwa Kurii Archidiecezji Łódzkiej:
  • Strefa Wsparcia osób w kryzysie samobójczym: Duszpasterstwo i Strefa Wsparcia osób w kryzysie samobójczym oraz rodzin doświadczających żałoby po samobójczej śmierci bliskiej osoby zaprasza na Eucharystię sprawowaną w intencji osób, które odebrały sobie życie. Msza św. celebrowana będzie w niedzielę 10 września o godz. 18.00 w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). Bliższe informacje na stronie internetowej www.archidiecezja.lodz.pl
  • Rekrutacja na studia niestacjonarne: Instytut Teologiczny w Łodzi informuje o rekrutacji na studia niestacjonarne: 6-letnie magisterskie z teologii o specjalności katechetycznej oraz studia dla nauczycieli, którzy chcą przygotować się do nauczania religii w szkole (4 semestry). Informacje: www.archidiecezja.lodz.pl/akw-it).
Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00