OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.09.2023 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.09.2023 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. „Synod” Parafialny: W dniu wczorajszym 16 września w archikatedrze łódzkiej odbyła się inauguracja „Synodów” Parafialnych. Każda parafia otrzymała świecę, która będzie towarzyszyła obradom synodalnym w parafii jako symbol obecności Ducha Świętego oraz znak jedności całej diecezji. Zostanie ona uroczyście zapalona w tej świątyni w dniu inauguracji „Synodu” Parafialnego w niedzielę 17 września podczas Mszy św. o godz. 12.00. „Synod” Parafialny jest zaproszeniem do wspólnego wsłuchiwania się w natchnienia Ducha Świętego dla tej konkretnej społeczności wierzących, którzy parafię tworzą. Wkrótce będziemy stawiać kolejne kroki.
 2. Błogosławieństwo przyborów szkolnych: Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30 gromadzą się dzieci szkół podstawowych wraz z rodzicami. Prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą tornistry i przybory szkolne, które po Mszy św. zostaną pobłogosławione.
 3. Ministranci – zaproszenie do dołączenia: Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się krótkie spotkanie kandydatów na ministrantów z klas od II do VI oraz ich rodziców z duszpasterzem ministrantów o. Dominikiem Królem w sali obok zakrystii.
 4. Przygotowanie rodzin do Pierwszej Komunii Świętej: Rozpoczyna się przygotowanie rodzin (dzieci i rodzice) dzieci, które chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej 2024. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy czwartek 21 września po Mszy św. o godz. 18.oo (ok. godz. 18.35) w kościele. Duszpasterzem dzieci pierwszokomunijnych będzie o. Dominik Król.
 5. Przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania: Młodzież z klas VII, VIII szkół podstawowych oraz młodzież z klas I szkół średnich zapraszamy w przyszłą niedzielę 24 września na Mszę św. o godz. 18.oo. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie inaugurujące kolejny rok przygotowania się do sakramentu bierzmowania. Duszpasterzem młodzieży będzie o. Patryk Reczek. Spotkanie to będzie również okazją dla kandydatów starszych do zapisania się do grona ministrantów.
 6. Sprzątanie kościoła: Pewnie nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że jest grupa osób, która w cichości każdego tygodnia sprząta kościół i dzięki temu możemy wejść do czystej świątyni. Bardzo im za to dziękujemy. Okazuje się jednak, że grupa ta potrzebuje pomocy. Uprzejmie prosimy o zgłoszenie się osób, które mogłyby podjąć się takiej służby przynajmniej na jakiś czas. Kościół powinien być sprzątany kilka razy w tygodniu.
 7. Grupa konsultacyjna w parafii: Znajdujemy już wiele osób, z którymi możemy konsultować wiele spraw dziejących się na bieżąco. Na ogół są to osoby związane z różnymi ruchami i grupami kościelnymi. Bardzo im za to dziękujemy. Być może są wśród nas jeszcze inni, którzy mogliby zaangażować się w animowanie parafii zarówno od strony duszpasterskiej, jak i od strony gospodarczej (w tej materii przydałyby się kwalifikacje inżynierskie). Prosimy o zgłaszanie takich osób znanych w swoich środowiskach do proboszcza parafii.
 8. Bezpośredni kontakt z duszpasterzami: Został uruchomiony numer telefonu bezpośrednio do duszpasterzy: 573 207 501. Ponadto została uruchomiona skrzynka poczty elektronicznej email do parafii: nsj.piotrkowtryb@gmail.com. Uczymy się korzystać z nowych możliwości kontaktu.
 9. Komunikaty Wydziału Duszpasterstwa Kurii Archidiecezji Łódzkiej:
  1. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi. Tematem tegorocznych zajęć jest: Nowy Testament jako wypełnienie Starego Testamentu. Wykłady będą realizowane w formie zjazdów jeden raz w miesiącu od października do czerwca. Szczegóły na stroniewww.ekumenicznaszkolabiblijna.pl
  1. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny zaprasza osoby dorosłe na spotkania przygotowujące do chrztu, bierzmowania i Eucharystii. Wszystkie spotkania odbywają się przy ul. Ks. I. Skorupki 7 w Łodzi; kontakt: s. Ewa Godzińska – 885 555 020..
Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00