OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.10.2023 UROCZYSTOŚĆ ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.10.2023 UROCZYSTOŚĆ ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS

 1. Ks. abp Grzegorz Kardynałem Kościoła: Wczoraj, w sobotę 30 września w Rzymie ks. abp Grzegorz Ryś, Pasterz archidiecezji łódzkiej, został kardynałem Kościoła Katolickiego. Powierzamy go modlitwie wszystkich wiernych, by dobrze wypełniał nowe zadania, które przed nim stają.
 2. Uroczystość św. Teresy od Dzieciątka Jezus w parafii: Dzisiaj w niedzielę 1 października obchodzimy święto patronalne tej parafii – uroczystość św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Jest patronką misji Kościoła. Centralna Msza św. z procesją eucharystyczną odbędzie się w o godz. 12.00. Kapłani z dekanatu zostali zaproszeni na Mszę św. w wigilię uroczystości w sobotę 30 września o godz. 18.00. Przed każdą Mszą św. ministranci rozprowadzają róże, związane z czcią oddawaną św. Teresie od Dzieciątka Jezus i będą one pobłogosławione podczas każdej Mszy św.
  Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości odpustowej. Wśród nich dziękujemy wszystkim, którzy spontanicznie podjęli się przygotowania parafialnej agape (ciasta, napoje, stoły itp.). Okazuje się, że są wśród nas ogromne pokłady dobra i gotowości zaangażowania, które trzeba wyzwolić. Dziękujemy również pierwszym osobom, które w minionym tygodniu odpowiedziały na zaproszenie do utworzenia grupy animatorów i koordynatorów życia tej parafii.
 3. Nabożeństwa różańcowe: Wraz z początkiem października rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Będą się odbywały – wzorem roku poprzedniego – codziennie o godz. 17.15 począwszy od dzisiejszej niedzieli. I również wzorem roku ubiegłego po nabożeństwie odbędzie się obrzęd Komunii św. dla tych, którzy nie mogą zatrzymać się, aby wziąć udział we Mszy św. o godz. 18.oo.
  Zachęcamy rodziców, aby w różaniec wdrażali również dzieci. Dzieci gromadzą się na modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki o godz. 17.15. Proponujemy również plan minimum dla każdego mieszkańca parafii: niech każdy z nas zdobędzie się na udział w nabożeństwie różańcowym przynajmniej jeden raz w październiku. Oczywiście, zachęca się, by przybywać częściej, nawet codziennie. Mowa jest o planie minimum: każdy przynajmniej jeden raz na nabożeństwie różańcowym w październiku.
 4. Ministranci: Wczoraj w sobotę odbyła się zbiórka dla młodszych kandydatów na ministrantów. Zgłosiło się już 4 kandydatów z klas II-V a ponadto kilku młodych z klas starszych wyraziło chęć, powrotu do Liturgicznej Służby Ołtarza. Ciągle można się zgłaszać do ministrantury. Zbiórki formacyjne odbywają się w co drugą sobotę, jednak ministranci spotykają się częściej, by razem spędzić czas np. grając w piłkę. Prosimy, aby chętni kandydaci zgłaszali się do duszpasterza o. Dominika Króla (np. po Mszy Świętej lub tel. 573 207 501) bądź prezesa ministrantów Michała Papisa, aby dowiedzieć się o najbliższym spotkaniu. Pomocą w kontakcie służą również katecheci.
 5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym: Przypominamy, że przy parafii istnieje wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Jej członkowie spotykają się na modlitwie i spotkaniu formacyjnym regularnie w każdy poniedziałek o godz. 19.oo w sali (przy domu zakonnym Sióstr Salezjanek, wejście od strony kościoła). Jeśli ktoś chciałby dołączyć, to serdecznie zapraszamy (poza szczerym pragnieniem szukania Jezusa nie ma innych warunków wstępnych).
 6. Seminarium odnowy wiary w Duchu Świętym: Dobrą drogą wejścia we wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym jest udział w Seminarium odnowy wiary. Obejmuje ono cykl 10 spotkań. Taki cykl rozpoczyna się właśnie w kościele Ojców Jezuitów (sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej, ul. Pijarska 4) w najbliższy wtorek 3 października o godz. 18.30. Kolejne spotkania będą się odbywały w kolejne wtorki zawsze o godz. 18.30.
 7. Modlitwa za Ojczyznę: Zbliżają się wybory parlamentarne. To jest zawsze ważny moment w historii Ojczyzny. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny. W tej intencji do dnia wyborów na zakończenie Mszy św. w niedziele będziemy śpiewać „Boże coś Polskę”, a w dni powszednie odmówimy modlitwę „Pod Twoją obronę”.
 8. Odwiedziny chorych: Przed nami pierwszy piątek miesiąca (piątek, 6 października). W tym dniu kapłani odwiedzą chorych, którzy zostali zgłoszeni. Wszyscy zatroszczmy się o zgłoszenie chorych, których do tej pory nie odwiedzaliśmy, a którzy być może pragną przyjąć Jezusa w Komunii św.
 9. Poradnia Rodzinna: Przypominamy, że przy tutejszej parafii działa Poradnia Życia Rodzinnego, której przewodzi p. Daria Kowalczyk. Poradnia Rodzinna służy narzeczonym, którzy poszukują miejsca dla odbycia obowiązkowych przed ślubem konsultacji z doradcą życia rodzinnego. Poradnia służy pomocą również rodzinom (rodzicom, dzieciom itd.) w pokonywaniu trudności, jakie niesie codzienność. Może pomóc w poprawie komunikacji między małżonkami. Kontakt: 600 233 468.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych: Informujemy, że w październiku nie odbędzie się spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca ze względu na uroczystości odpustowe. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w niedzielę 1 października po Mszy św. o godz. 12.00.
 11. Wypominki: W kancelarii parafialnej można już zgłaszać imiona zmarłych, za których będziemy się modlić podczas nabożeństw wypominkowych w listopadzie i przez cały rok.
 12. Przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania: Trwają zgłoszenia młodzieży z klas VII, VIII szkół podstawowych oraz młodzieży z klas I szkół średnich do przygotowania do sakramentu bierzmowania. Termin zgłoszeń upływa w przyszłą niedzielę 8 października. W celu zgłoszenia można skorzystać z formularza na stronie parafii.
 13. Korepetycje dla dzieci i młodzieży z trudnościami w nauce: W ramach pomocy charytatywnej parafii i zatroskania o siebie nawzajem umożliwiamy bezpłatne korepetycje z fizyki oraz matematyki na poziomie szkoły podstawowej dla dzieci i młodzieży z trudnościami w nauce. Korepetycje poprowadzi absolwent Politechniki Łódzkiej p. Sebastian (zarazem ceremoniarz ministrantów). Zajęcia będą się odbywały w soboty w godz. 10-11. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny: 725 049 669.
 14. Program o „naszej” szkole w TV Trwam: Informujemy, że Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim, której siedziba znajduje się w naszym kościele, a organem prowadzącym jest tutejsza parafia, nagrała program o swojej szkole „Ze szkolnej ławki” w TV Trwam. Emisja programu ma nastąpić w najbliższy wtorek 3 października w TV Trwam o godz. 18.15.. Zachęcamy do obejrzenia.
 15. Godzina Święta w parafii M.B. Królowej Pokoju: Parafia M.B. Królowej Pokoju w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Kotarbińskiego 9) zaprasza na Godzinę Świętą – godzinę adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwszy czwartek miesiąca w godz. 23.oo-24.oo.
 16. Zbiórki dodatkowe w październiku: W październiku czeka nas kilka zbiórek pieniężnych na następujące cele:
  a. niedziela 1 października: taca na cele inwestycyjne parafii
  b. niedziela 8 października: taca na seminarium duchowne
  c. niedziela 15 października: zbiórka do puszek na „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”
  d. niedziela 22 października: taca na misje
 17. Msza św. W intencji Synodu Biskupów w katedrze: W sobotę 14 października o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej pod przewodnictwem ks. kard. Grzegorza Rysia zostanie odprawiona Msza św. w intencji Synodu Biskupów, który obraduje w Rzymie. Będzie to również modlitwa w intencji Pasterza Archidiecezji Łódzkiej, by owocnie wypełniał nowe zadania wynikające z przynależności do Kolegium Kardynalskiego.
 18. Piotrkowska Jesień Organowa: Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ognisk Artystycznych w Piotrkowie Tryb. zapraszają społeczność Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Tryb. do udziału w koncertach w ramach Piotrkowskiej Jesieni Organowej 2023. Program koncertów (wstęp wolny; prowadzenie koncertów: Monika Cecotka):
  a. sobota 6 października 2023 r. godz. 19.00, kościół Ojców Jezuitów ul. Pijarska 4, Katarzyna Olszewska – organy
  b. sobota 13 października 2023 r. godz. 19.00, Kościół Ewangelicki, ul. Rwańska, Radosław Kuliberda – organy; Robert Stefański – klarnet
  c. sobota 20 października 2023 r. godz. 19.00, Bazylika Mniejsza p.w. Św. Jakuba Apostoła, ul. Krakowskie Przedmieście, Adam Klarecki – organy; Karol Lipiński-Brańska – skrzypce
 19. Komunikaty Wydziału Duszpasterstwa Kurii Archidiecezji Łódzkiej:
  a. Uroczystości odpustowe ku czci św. Faustyny Kowalskiej patronki Łodzi odbędą się w czwartek 5 października o godz. 18.00 w kościele pod jej wezwaniem na Placu Niepodległości. Po Mszy św. wyruszy procesja z relikwiami św. Faustyny do bazyliki archikatedralnej, gdzie nastąpi Akt Zawierzenia Archidiecezji Bożemu Miłosierdziu.
  b. Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 14 października. Program (nastąpiła zmiana kolejności punktów programu):
  godz. 10.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp.. Ireneusza Pękalskiego;
  godz. 11.00 – konferencja o. Michała Szałkowskiego, dominikanina;
  godz. 11.45 – nabożeństwo różańcowe w Kaplicy Matki Boskiej Łaskiej;
  godz. 12.30 – posiłek dla wszystkich uczestników;
  – koncert;
  godz. 14.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, zakończenie pielgrzymkę
Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00