OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.10.2023 XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.10.2023 XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

 1. Nabożeństwa różańcowe: Wraz z początkiem października rozpoczęły się nabożeństwa różańcowe. Odbywają się codziennie o godz. 17.15 (uwaga: nie będzie nabożeństwa w niedzielę 22 października – procesja różańcowa ulicami miasta). Po nabożeństwie odbędzie się obrzęd Komunii św. dla tych, którzy nie mogą zatrzymać się, aby wziąć udział we Mszy św. o godz. 18.oo. Zachęcamy rodziców, aby w różaniec wdrażali również dzieci. Dzieci gromadzą się na modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki o godz. 17.15.

 2. Modlitwa za Ojczyznę w przededniu wyborów parlamentarnych: Dzisiaj odbywają się wybory parlamentarne. To jest ważny moment w historii Ojczyzny. Trwamy w modlitwie w intencji Ojczyzny. W tej intencji na zakończenie Mszy św. będziemy śpiewać „Boże coś Polskę”.

 3. Dzień Papieski: Dziś w niedzielę, 15 października obchodzimy XXIII Dzień Papieski. W tym dniu odbywa się zbiórka ofiar na Fundusz Dzieło III Tysiąclecia (z tych ofiar powstają stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin). Ofiary te można składać do puszek przy wyjściu z kościoła.

 4. Dzień Dziecka Utraconego: Dzisiaj, jak co roku 15 października, obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Otoczmy modlitwą rodziców, którym dziecko zmarło przed urodzeniem.
  Wierzymy, że dziecko oręduje za swoimi rodzicami w niebie. Jest to okazja, aby przypomnieć o prawie rodziców do pochówku swojego dziecka także wtedy, gdy zmarło przed narodzeniem. Kościół wypracował specjalny obrzęd pogrzebu dziecka zmarłego przed narodzeniem. Sprawowana wtedy Msza św. jest ofiarowana nie za dziecko, lecz za rodziców. Jest sprawowana w kolorze białym.

 5. Msza św. harcerzy: Trwają spotkania harcerzy przy tutejszej parafii. Dzisiaj, w niedzielę 15 października, harcerze gromadzą się na dodatkowej Mszy św. o godz. 15.00.

 6. Różaniec ulicami Piotrkowa Trybunalskiego: W przyszłą niedzielę 22 października w tutejszym kościele rozpocznie się „Różaniec ulicami naszego miasta” z inicjatywy Forum Ruchów Katolickich w Piotrkowie Trybunalskim. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16.oo w kościele Najświętszego Serca Jezusowego, a procesja podąży do kościoła farnego św. Jakuba Apostoła i zakończy się ok. godz. 17.3o. Do udziału wszystkich serdecznie zapraszamy.

 7. Wspomnienie św. Gerarda Majelli: Jutro, w poniedziałek 16 października, w kościołach redemptorystów wspominamy św. Gerarda Majellę, redemptorystę. Św. Gerard jest patronem matek oczekujących potomstwa (o jego wstawiennictwo proszą również małżonkowie mający trudności z poczęciem dziecka), a także patronem dobrej spowiedzi (jako brat zakonny sam nie posługiwał sakramentem pojednania, ale bardzo wielu doprowadził do głębokiego nawrócenia podczas spowiedzi). Zachęcamy do wzywania św. Gerarda przed przystąpieniem do spowiedzi.

 8. Wspomnienie św. Jadwigi – imieniny przełożonej Sióstr Salezjanek: Również jutro, w poniedziałek 16 października, obchodzone jest wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Jest to zarazem dzień imienin przełożonej Sióstr Salezjanek – s. Jadwigi. Wraz z modlitwą przekazujemy jej życzenia, by umiała posługiwać charyzmatami, którymi obficie została obdarowana.

 9. Błogosławieństwo neoprezbitera: Nie było do tej pory okazji, by dostrzec, że mamy wśród siebie tegorocznego neoprezbitera. O. Dominik Król święcenia prezbiteratu przyjął w maju tego roku. Chce się podzielić radością z otrzymanego kapłaństwa i w najbliższą środę o godz. 18:00 odprawi Mszę św., po której udzieli błogosławieństwa przez nałożenie rąk i obdaruje obecnych prymicyjnymi obrazkami.

 10. Chór parafialny – zgłoszenia: Rodzi się chór parafialny – zgłosiło się już kilkanaście osób. Prowadzi go organista tutejszej parafii p. Michał Daleszczyk. Próby już się rozpoczęły i będą się odbywały w środy ok. godz. 18.40 (po Mszy św. wieczornej) w sali różańcowej k. zakrystii. Chętnych, którzy chcieliby dołączyć, prosimy o przybycie na kolejną próbę w najbliższą środę 11 października po Mszy św. wieczornej.

 11. Wystawa prac dzieci o różańcu: W przedsionku znajdziemy wystawę prac dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 13. Tematem prac jest „Różaniec i tajemnice różańca”. Prace te zostały zgłoszone do konkursu, który zostanie rozstrzygnięty w niedzielę 29 października.

 12. Przedszkole Sióstr Salezjanek: Wszyscy wiemy, jak ważne jest wychowanie dzieci i młodzieży. I również wiemy, że szansę dobrego wychowania stwarza istniejące przy tutejszej parafii Przedszkole Sióstr Salezjanek. Wiemy również, że wychowanie dzieci i młodzieży jest szczególnym charyzmatem salezjańskiej rodziny zakonnej. Informujemy, że zapisy do Przedszkola Sióstr Salezjanek trwają w sposób ciągły (można zgłosić dzieci w dowolnym momencie), a na chwilę obecną pozostaje jeszcze kilka wolnych miejsc. Zainteresowanych prosimy o kontakt z siostrą dyrektor: tel. 515 057 837.

 13. Duszpasterstwo Akademickie w Piotrkowie Trybunalskim: Inauguracja nowego akademickiego w Duszpasterstwie Akademickim w Piotrkowie Trybunalskim nastąpi w przyszłą niedzielę 22 października podczas Mszy św. o godz. 20.oo w Kościele Akademickim Panien Dominikanek przy ul. Rycerskiej 3.

 14. Katecheza dla dorosłych: Kolejna z cyklu katechez dla dorosłych w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary odbędzie się w najbliższy wtorek 17 października o godz. 19.oo w Sali konferencyjnej przy Kościele Akademickim Panien Dominikanek (wejście przez parking od ul. Rycerskiej 3).

 15. Konsultacje psychologiczne: Informujemy, że Archidiecezjalny Duszpasterz Małżeństw Niesakramentalnych ks. Dominik Lubiński prowadzi konsultacje indywidualne, małżeńskie i
  rodzinne w zakresie pomocy psychologicznej oraz terapii (małżeństw i rodzin, a ponadto w zakresie terapii lęków, fobii, nerwic, depresji, przemocy, bezsenności itp.) również w Piotrkowie Trybunalskim przy parafii św. Jacka i Doroty (ul. Wojska Polskiego 35) w każdy drugi piątek miesiąca w godz. 17.00-18.30 (tel. 882 427 430).

 16. Wypominki: W kancelarii parafialnej można już zgłaszać imiona zmarłych, za których będziemy się modlić podczas nabożeństw wypominkowych w listopadzie i przez cały rok.

 17. Przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania: Upłynął już termin zgłoszeń młodzieży z klas VII, VIII szkół podstawowych oraz młodzieży z klas I szkół średnich do sakramentu bierzmowania. Jeżeli jednak ktoś jeszcze chciałby dołączyć, uprzejmie prosimy o zgłoszenie za pośrednictwem formularza na stronie parafii (zakładka kancelaria / bierzmowanie).

 18. Taca na misje: Taca zbierana w przyszłą niedzielę 22 października będzie przeznaczona na misje.

 19. Piotrkowska Jesień Organowa: Program koncertów na stronie parafii (wstęp wolny):
  a. piątek 20 października 2023 r. godz. 19.00, Bazylika Mniejsza p.w. Św. Jakuba Apostoła, ul. Krakowskie Przedmieście, Adam Klarecki – organy; Karol Lipiński-Brańska – skrzypce

 20. Komunikaty Wydziału Duszpasterstwa Kurii Archidiecezji Łódzkiej:
  a. Łódzkie Duszpasterstwa Akademickie zapraszają studentów na „Rekolekcje na Dobry Początek” (rozpoczęcie w niedzielę 15 października o godz. 19.00 w łódzkiej katedrze i potrwają do 19 października. Codziennie będzie Mszę św. o godz. 19.00: poniedz. – DA Kamienica, wtorek – DA Węzeł, środa – DA Jezuici i czwartek – DA Piątka.

  b. Duszpasterstwo i strefa wsparcia osób w kryzysie samobójczym oraz rodzin doświadczających żałoby po samobójczej śmierci bliskiej osoby zaprasza na Mszę św. w intencji osób, które doświadczają myśli rezygnacyjnych. Eucharystia będzie celebrowana 15 października 2023 roku w dolnym kościele parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104) o godz.17.00.

  c. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich pracowników Ochrony Zdrowia, na Mszę św. celebrowaną w dniu ich patrona – św. Łukasza, 18 października o godz. 18.00 w parafii pw. św. s. Faustyny (Plac Niepodległości 1).
Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00