OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.10.2023 XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.10.2023 XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

 1. Nabożeństwa różańcowe: W nadchodzącym tygodniu będą miały miejsce ostatnie w tym roku nabożeństwa różańcowe do wtorku włącznie o godz. 17.15.
 2. Uroczystość Wszystkich Świętych: W środę 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.00 i 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 12.00. Ponadto w przeddzień uroczystości we wtorek 31 października będzie odprawiona Msza św. również z uroczystości Wszystkich Świętych.
  W uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 18.00 będzie odprawiona pierwsza z ośmiu Mszy św. zwanych w tej parafii Mszą św. „oktawalną”. Tak będzie przez osiem kolejnych dni, kiedy będziemy modlić się za zmarłych powierzonych naszej modlitwie przez parafian.
  W kaplicy przy cmentarzu będą odprawiane Msze Święte przez kapłanów z poszczególnych parafii, za zmarłych spoczywających na piotrkowskich cmentarzach, a szczególnie za parafian, którzy odeszli w ostatnim roku z rodziny parafialnej. Msza Święta naszej parafii będzie sprawowana o godz. 10.00. Nie będzie Mszy Świętej na Starym Cmentarzu.
  Zapraszamy również do wzięcia udziału w procesji z modlitwą za zmarłych ok. godz. 14:30 na cmentarzu.
 3. Dzień Zaduszny: W czwartek, 2 listopada przypada Dzień Zaduszny – święto wszystkich wiernych zmarłych, którzy należą do Chrystusa, ale trwa ich czas oczyszczenia. W ten dzień będziemy modlić się za zmarłych. Po wieczornej Mszy św. tradycyjnie odbędzie się procesja w kościele
  z wyczytywaniem wypominek jednorazowych.
 4. Odpust zupełny: Tradycyjnie, nawiedzając z modlitwą (Ojcze nasz i Wierzę w Boga) kościół lub kaplicę publiczną w uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) oraz w Dniu Zadusznym
  (2 listopada), możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.
  Ogólne warunki uzyskania odpustu zupełnego:
  • brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego
  • stan łaski uświęcającej, czyli brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego lub spowiedź sakramentalna
  • przyjęcie Komunii świętej
  • odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego
 5. Chorzy: W rozpoczynającym się tygodniu przypada I piątek miesiąca; kapłani udadzą się do chorych jak co miesiąc.
 6. Rejonowy Synodalny Dzień Skupienia: Informujemy, że w najbliższą sobotę 4 listopada
  w naszym kościele odbędzie się pierwszy Rejonowy Synodalny Dzień Skupienia w godz. 10.00-13.30. Zgromadzą się przedstawiciele parafii z dekanatów: piotrkowski, sulejowski, wolborski, tomaszowski, tuszyński, bełchatowski, zelowski, widawski, szczercowski. Przybędą świeccy wraz ze swoimi duszpasterzami (spodziewamy się ok. 200 osób).
  Do udziału w tym wydarzeniu bardzo serdecznie zapraszamy naszych parafian – wszystkich, którym bliski jest Kościół. W szczególności zapraszamy tych, którzy chcieliby się włączyć w refleksje podejmowaną w ramach synodu parafialnego. Ufamy, że spotkania w ramach synodu parafialnego rozpoczną się jeszcze w listopadzie. Dzień skupienia, który będzie miał miejsce w najbliższa sobotę w tym kościele, będzie dobrym wprowadzeniem w zagadnienie, czym jest synod parafialny.
 7. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca: Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca odbędzie się w najbliższą sobotę 4 listopada po Mszy św. o godz. 7.30. Męski publiczny różaniec wyruszy spod naszego kościoła o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy.
 8. Żywy Różaniec: Wspólnota Koła Żywego Różańca informuje, że spotkanie formacyjne i wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się w przyszłą niedzielę, 5 listopada o godz. 16:00 w dolnym kościele.
 9. Wystawa prac dzieci o różańcu: Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu prac dzieci i młodzieży na temat różańca. Dziękujemy katechetom ze Szkoły Podstawowej nr 13 za zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu.
 10. Wypominki: W kancelarii parafialnej można jeszcze zgłaszać imiona zmarłych, za których będziemy się modlić podczas nabożeństw wypominkowych.
 11. Taca na inwestycje parafii – zmiana terminu: Począwszy od listopada 2023 roku taca na inwestycje parafii będzie zbierana nie w pierwszą, lecz w drugą niedzielę miesiąca. Więcej informacji na temat planowanych inwestycji będzie podanych w przyszłą niedzielę.
 12. Spotkanie autorskie: Już teraz informujemy, że będziemy gościć znanego w tej parafii z poprzednich pobytów ks. Sławomira Kostrzewę, we wtorek 7 listopada po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zajmuje się problematyką prowadzenia do wiary dzieci i młodzieży. Tym razem skoncentruje się na wychowaniu religijnym młodzieży i w tę problematykę wprowadzi nas podczas spotkania po Mszy św. wieczornej. Po zakończeniu spotkania będzie możliwość nabycia książki pt. „Jak pomóc młodzieży pokochać Boga”.
 13. Zaduszki Jazzowe: Zapraszamy na „Zaduszki Jazzowe u Panien” w piątek 3 listopada o godz. 19:00. Odbędą się one na scenie Centrum Idei ku Demokracji przy Kościele Akademickim Panien Dominikanek. Wstęp wolny.
 14. Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców ks. Paweł Lipiński zaprasza wszystkich Nauczycieli i Wychowawców Rejonu Piotrkowskiego na Mszę św. z modlitwami za zmarłych Nauczycieli i Wychowawców do kościoła Miłosierdzia Bożego, 4 listopada o godz. 10:00. Po Mszy św. spotkanie przy kawie i herbacie.
 15. Parafia Królowej Pokoju zaprasza na Godzinę Świętą, czyli godzinę adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 23:00.
 16. Noc Świętych: Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej we wtorek 31 października o godz. 20.00. Będzie ona również transmitowana na żywo przez TVP 3. Transmisja rozpocznie się o 20.35.
Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00