OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.11.2023 UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA – ROK A

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.11.2023 UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA – ROK A

 1. Uroczystość Chrystusa Króla: Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego, po 12 miesiącach słuchania słowa Bożego i posilania się Jego Ciałem i Krwią, chcemy wyznać, że Jezus jest naszym Panem i Królem i do Niego należeć chcemy aż po wieczność.
 2. Adwent nadchodzi: Już w przyszłą niedzielę 3 grudnia rozpocznie się czas adwentu. Wraz z adwentem nadchodzi czas na Mszę św. roratnią. Roraty będą odprawiane codziennie w dni powszednie adwentu o godz. 6.30. W dni adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.oo.
 3. Rekolekcje adwentowe: Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy już w przyszłą niedzielę 3 grudnia, tj. w pierwszą niedzielę adwentu. Będzie im przewodniczył redemptorysta o. Wojciech Bieszke, będący członkiem wspólnoty redemptorystów w Piotrkowie Trybunalskim, ale tymczasowo mieszkający w innym domu. Zachęcamy do zarezerwowania sobie odpowiedniego czasu.
  PROGRAM REKOLEKCJI: Rekolekcje potrwają do wtorku 5 grudnia włącznie. W niedzielę porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę. Program Mszy św. w dni powszednie w poniedziałek i wtorek (4-5 grudnia) przewiduje każdego dwie Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym do wyboru: rano o godz. 9.oo i wieczorem o godz. 18.oo. Ważnym elementem w przeżyciu rekolekcji będzie spowiedź. Sakrament pojednania będzie sprawowany w poniedziałek i wtorek 4-5 grudnia od godz. 8.3o przed południem oraz od godz. 17.3o wieczorem (rozpoczęcie pół godziny przed Mszą św. rekolekcyjną).
 4. Przyjęcie nowych ministrantów i zbiórka na ministrantów: Z radością informujemy, że dzisiaj w niedzielę 26 listopada ośmiu kandydatów zostaje przyjętych do grona ministrantów. Ufamy, że podejmowana przez nich służba przyczyni się do ich rozwoju osobowego i wzrostu duchowego. Zgłoszenia do grona ministrantów w dalszym ciągu trwają. Zapraszamy kolejnych kandydatów.
  Ministranci podejmują służbę w dniach wyznaczonych dyżurów, co dwa tygodnie spotykają się na zbiórkach formacyjnych (sobota, godz. 11.00), ale również nie zaniedbują spotkań integracyjnych. W przyszłą niedzielę 3 grudnia będziemy mogli wzmocnić działania podejmowane przez ministrantów składając swój dar do puszek po Każdej Mszy św..
 5. Zmiana tajemnic różańcowych: Informujemy, że zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w przyszłą niedzielę 3 grudnia podczas spotkania o godz. 16.oo w kościele dolnym.
 6. Opłatki na stół wigilijny: W przyszłą niedzielę jako pierwszą niedzielę adwentu 3 grudnia po każdej Mszy św. będzie miało miejsce błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Potem opłatki będą dostępne przy wyjściu z kościoła.
  Ci, którzy chcieliby opłatki nabyć wcześniej (np. ze względu na planowane wyjazdy), mogą je otrzymać już dzisiaj w niedzielę 26 listopada w zakrystii kościoła.
 7. Msza św. w intencji śp. ks. Sławomira Masłowskiego: Wiemy, że odszedł do wieczności pochodzący z tej parafii ks. Sławomir Masłowski. Już teraz informujemy, że Msza św. w jego intencji będzie odprawiona w niedzielę 10 grudnia o godz. 18.oo. We Mszy św. wezmą udział kapłani, którzy święcenia kapłańskie przyjęli razem ze zmarłym ks. Sławomirem.
 8. Audyt akustyki w kościele: Informujemy, że w miniony piątek został przeprowadzony audyt akustyki w kościele. Wydaje się nam, że należy podjąć starania o poprawę stanu nagłośnienia w świątyni. M.in. zdiagnozowano najważniejsze problemy związane z odbijaniem się fal dźwiękowych. Czekamy na koncepcję poprawy akustyki wewnątrz kościoła.
 9. Tygodnik „Niedziela”: Przy wyjściu jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela”.

OGŁOSZENIA INSTYTUCJI ZEWNĘTRZNYCH:

10. Rekolekcje dla singli: Rekolekcje dla singli, zatytułowane „Wyczekani” (druga edycja), które są okazją do zmierzenie się z samym sobą i poznania swojego miejsca w planie Boga, odbędą się w weekend 8-10 grudnia w Ognisku Miłości w Olszy. Ważną częścią rekolekcji są warsztaty psychologiczne. Adresaci to osoby w wieku 25-38 lat. Informacje i kontakt: wyczekani@gmail.com

Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00