OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.12.2023 III NIEDZIELA ADWENTU – ROK B

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.12.2023 III NIEDZIELA ADWENTU – ROK B

 1. Adwent: Trwamy w czasie adwentu. Dzisiaj wchodzimy w drugi etap adwentu, będący bezpośrednim przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia. Stąd i liturgia słowa codziennej Mszy św. będzie miała nieco inny charakter. Roraty są odprawiane codziennie pon.-sob. o godz. 6.3o.
 2. Zbiórka na Fundusz Ochrony Macierzyństwa: Dzisiaj po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. St. Leszczyńskiej.
 3. Odbyło się spotkanie „synodu” parafialnego: W miniony czwartek odbyło się kolejne spotkanie „synodu” parafialnego. Spotkania te podejmują namysł nad drogą, którą podąża parafia. Mają one charakter cykliczny i znakomicie wpisują się w wezwanie roku duszpasterskiego „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Spotkania mają charakter otwarty i każdy może wziąć w nich udział. Kolejne spotkanie odbędzie się po zakończeniu wizyty duszpasterskiej.
 4. Spowiedź przed Bożym Narodzeniem: Trudno sobie wyobrazić, by w czas świąt Bożego Narodzenia wejść bez spowiedzi. Spowiedź jest możliwa codziennie podczas każdej Mszy św. W czwartek, piątek i sobotę (21-23 grudnia) spowiedź będzie się rozpoczynała o godz. 17.3o (pół godziny przed wieczorną Mszą św.).
 5. Odwiedziny chorych przed Bożym Narodzeniem: Nie wolno nam zapomnieć o chorych, którzy nie wychodzą z domu. Oni również mają prawo do spotkania z Jezusem w Komunii św. Dodatkowe odwiedziny chorych w domach odbędą się w nadchodzącym tygodniu w sobotę od godz. 9.oo (po konsultacji telefonicznej). Uprzejmie prosimy o zgłoszenie chorych, których nie odwiedzamy podczas comiesięcznych wizyt, a którzy chcieliby przyjąć Komunię św. w bliskości świąt Bożego Narodzenia. Informujemy, że ze względu na czas wizyty duszpasterskiej nie odbędą się odwiedziny chorych w styczniu 2024.
 6. Kiermasz pierników: Dzisiaj, w niedzielę 17 grudnia, przy wyjściu z kościoła odbywa się Kiermasz Pierników Świątecznych, który proponują Siostry Salezjanki wraz z rodzicami i dziećmi z przedszkola. To znaczy, że każdy może wrócić do domu z piernikiem w dłoniach. Fundusze zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone na szyld informacyjny o przedszkolu.
 7. Opłatki na stół wigilijny: Przy wyjściu z kościoła (również w zakrystii i kancelarii) można nabywać opłatki na stół wigilijny. Zachęcamy do nabywania opłatków wigilijnych przy świątyni jako znak łączący stół wigilijny ze stołem eucharystycznym. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne. Parafia nikogo nie deleguje do rozprowadzania opłatków w domach.
 8. Świece Caritas: Świece Caritas można nabyć w kiosku w przedsionku kościoła. Świece rozprowadza Parafialny Zespół Caritas (w cenie 8, 15, 16, 17 zł).
 9. Caritas parafii – zbiórka żywności: Dobiega końca zbiórka żywności i środków chemicznych organizowana przez Parafialny Zespół Caritas. Już tylko do środy 20 grudnia włącznie można składać torby z produktami (torby są wyłożone w obu nawach bocznych). Zebrane produkty będą przeznaczone na pomoc świąteczną dla osób potrzebujących wsparcia.
 10. Wizyta duszpasterska 2024: Wizyta duszpasterska rozpocznie się bezpośrednio po świętach Bożego Narodzenia w środę 27 grudnia. Kapłani udadzą się do wszystkich rodzin mieszkających na terenie parafii. Ufamy, że z wieloma uda nam się spotkać. Już teraz przedstawiamy plan wizyty duszpasterskiej na pierwszy tydzień po świętach:
  środa 27 grudnia: ul. Belzacka 49/57, bl. 12, m. 1-100
  czwartek 28 grudnia: ul. Belzacka 49/57a, bl. 11, m. 1-100
  piątek 29 grudnia: ul. Belzacka 64, bl. 2a, kl. I-II, m. 1-142
  ul. Belzacka 4-23 (od torów do Armii Krajowej; 23 – nowy blok)
  sobota 30 grudnia: ul. Belzacka 80/88, bl. 17, m. 1-100
  Plan został przygotowany w oparciu o dane, które zostały zachowane w kancelarii parafii. Prosimy o wyrozumiałość, jeśli pojawią się sytuacje, których nie można było przewidzieć.
 11. Taca inwestycyjna: Informujemy, że przed tygodniem w niedzielę 10 grudnia na cele inwestycyjne zebraliśmy nieco ponad 8.400 zł. Bóg zapłać za ofiary. Przy okazji informujemy, że została zakupiona maszyna szorująco-czyszcząca na potrzeby sprzątania kościoła. Będzie ułatwieniem dla osób dbających o sprzątanie kościoła, a całej ekipie sprzątającej bardzo dziękujemy.
 12. Przebudowa plebanii: Informujemy, że w minionym tygodniu rozpoczął się remont plebanii. Jego celem jest dostosowanie struktury plebani do potrzeb życia zakonnego. Inwestycja ta w bardzo dużym stopniu jest finansowana ze środków Warszawskiej Prowincji Redemptorystów. W związku z tym duszpasterze zamieszkali w części budynku, która była siedzibą wikariuszy parafii.
 13. Życzenia dla wyjeżdżających: Wszystkim, z którymi nie spotkamy się w przyszłą niedzielę ze względu np. na wyjazdy świąteczne, już teraz przekazujemy najlepsze życzenia świąteczne: niech te dni pozwolą Wam na nowo zadziwić się tym, co wydarzyło się w Betlejem 2 tysiące lat temu.
 14. Tygodnik „Niedziela”: Przy wyjściu jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela”.
  OGŁOSZENIA INSTYTUCJI ZEWNĘTRZNYCH:
 15. Przedświąteczne spotkanie z mieszkańcami: Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego za na Przedświąteczne Spotkanie z Mieszkańcami dzisiaj, w niedzielę 17 grudnia od godz. 10.oo na Rynku Trybunalskim. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  W minionym tygodniu odeszli do Pana:
 • Krystyna Głowacka, 96 lat
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00