OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.12.2023 IV NIEDZIELA ADWENTU – ROK B WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.12.2023 IV NIEDZIELA ADWENTU – ROK B WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

 1. Wigilia Bożego Narodzenia: W tym roku w ostatnią niedzielę adwentu przypada zarazem dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Wieczorem zasiądziemy do stołu. Zachęcamy do zachowania wigilijnych zwyczajów (czytanie Pisma św., modlitwa przed wieczerzą, śpiew kolęd, dzielenie się opłatkiem itp.) i zgodnie z tradycją do powstrzymania się w tym dniu od spożywania potraw mięsnych. Dzisiaj, pomimo, że jest to niedziela, nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
 2. Życzenia wspólnoty redemptorystów: Czas świąt to zarazem czas składania życzeń. Życzenia są wyrazem życzliwości. Dziękujemy za wiele znaków życzliwości, które otrzymujemy ze strony parafian. Życzenia kierujemy nie tylko do tych, którzy gromadzą się na Mszy św., ale również do wszystkich, z którymi nie spotykamy się w świątyni. Jezus przynosi świat, który jest tęsknotą każdego ludzkiego serca. Jest to świat miłości, pojednania i pokoju. Życzymy Wam, by ten świat proponowany przez Jezusa stał się Waszym doświadczeniem. Życzymy zdrowia i prostego ludzkiego szczęścia na każdy dzień. Błogosławionych świąt!
 3. Pasterka: W noc Bożego Narodzenia zapraszamy do udziału we Mszy św. tzw. Pasterce, która będzie odprawiona o godz. 24.00. Podczas Pasterki nie będzie spowiedzi.
 4. Boże Narodzenie: W dzień Bożego Narodzenia, 25 grudnia Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. W tak uroczysty dzień będzie również odprawiona Msza św. o godz. 18.oo (pomimo, że w latach poprzednich jej nie było). W poniedziałek 26 grudnia, w drugi dzień Bożego Narodzenia, Msze św. będą odprawiane również jak w niedzielę (także o godz. 18.oo).
 5. Święto Świętej Rodziny: Święto Świętej Rodziny w tym roku będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę, 31 grudnia. Podczas każdej Mszy św. nastąpi odnowienie ślubów małżeńskich.
 6. Nabożeństwo na zakończenie roku: W przyszłą niedzielę 31 grudnia kończymy rok 2023.. Po ostatniej Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi nabożeństwo na zakończenie roku. Zapraszamy.
 7. Opłatki na stół wigilijny: Opłatki na stół wigilijny są do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 8. Pomoc Caritas potrzebującym: Do kościoła przyniesiono 59 toreb wypełnionych produktami dla ubogich. Dary te zostały uzupełnione przez zbiórkę w sklepach sieci „Biedronka”. Zespół Caritas przekazał 55 paczek pomocy dla rodzin i osób samotnych. Dziękujemy wszystkim darczyńcom. Dziękujemy Zespołowi Caritas, który podjął się tego zadania nie szczędząc czasu i energii.
 9. Wizyta duszpasterska 2024: Wizyta duszpasterska rozpocznie się w środę 27 grudnia. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:
  środa 27 grudnia: ul. Belzacka 49/57, bl. 12, m. 1-100
  czwartek 28 grudnia: ul. Belzacka 49/57a, bl. 11, m. 1-100
  piątek 29 grudnia: ul. Belzacka 64, bl. 2a, kl. I-II, m. 1-142
  ul. Belzacka 4-23 (od torów do Armii Krajowej; 23 – nowy blok)
  sobota 30 grudnia: ul. Belzacka 80/88, bl. 17, m. 1-100
  Duszpasterze zaniosą do domów modlitwę i błogosławieństwo. Chcielibyśmy, aby mające miejsce po wspólnej modlitwie spotkania w domach stały się okazją do wzajemnego słuchania, wymiany spostrzeżeń, dzielenia się swoim życiem, a ostatecznie do doświadczenia jedności we wspólnocie Kościoła. W odwiedzinach parafian wezmą udział kapłani posługujący w tutejszym kościele. Ufamy, że z wieloma uda nam się spotkać.
  Wizyta duszpasterska rozpoczyna się w dni powszednie o godz. 16.00, a w soboty, niedziele i święta o godz. 15.00. Prosimy, aby w domu zgromadziła się możliwie cała rodzina.
  Ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na cele parafialne (gromadzimy środki na nagłośnienie kościoła). Zwracamy się z prośbą, aby połowa tych środków mogła wspomóc budżet dostosowania plebanii do potrzeb życia zakonnego. Stanie się tak, o ile nie spotkamy się ze sprzeciwem ze strony parafian.
  Przy wyjściu z kościoła zostały położone niewielkie plakaty przeznaczone do umieszczenia na klatce schodowej. Mieszkańców prosimy o wywieszenie tej informacji na klatce schodowej tak, aby wiadomość o wizycie duszpasterskiej dotarła możliwie do wszystkich parafian.
 10. Spowiedź podczas trwania wizyty duszpasterskiej: Podczas trwania wizyty duszpasterskiej wieczorami będzie posługiwał jeden duszpasterz. Z tego powodu sakrament pojednania będzie sprawowany przed Mszą św. o godz. 18.oo (od godz. 17.4o) lub w razie potrzeby bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. Przed południem spowiedź będzie możliwa podczas Mszy św. o godz. 7.oo.
 11. Kancelaria będzie nieczynna w piątek 30 grudnia (przyjmowane są tylko zgłoszenia pogrzebów).
 12. Msza św. o godz. 7.3o: Informujemy, że z dniem 1 stycznia 2024 roku z programu parafii znika Msza św. o godz. 7.3o. Decyzja ta została podjęta po konsultacji z wieloma osobami zaangażowanymi w duszpasterstwo parafialne (m.in. podczas spotkań „synodu” parafii). W to miejsce Msza św. o godz. 7.oo będzie mogła być Mszą św. koncelebrowaną z krótką homilią.
 13. Spektakl „bożonarodzeniowy”: Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 13 wraz z nauczycielami przygotowały 20-minutowy spektakl o tematyce Bożego Narodzenia. Zostanie on zaprezentowany w kościele w niedzielę 7 stycznia bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.3o.
 14. Jasełka: Siostry Salezjanki wraz z zespołem wychowawczym przedszkola dziękują za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę podczas kiermaszu pierników świątecznych. Zebrano 1.660 zł Środki te zostaną przeznaczone na szyld informacyjny o przedszkolu. W podziękowaniu siostry zapraszają wszystkich na jasełka pt. „On Jest Królem” w wykonaniu dzieci, rodziców i absolwentów przedszkola. Jasełka odbędą się w niedzielę 14 stycznia 2024 roku po Mszy św. o godz. 10.3o w sali kościoła dolnego.
 15. Imieniny: Wśród Solenizantów dnia dzisiejszego jest m.in. s. Ewa, salezjanka, dyrektor przedszkola Sióstr Salezjanek. Podjęła dużą odpowiedzialność za przedszkole. Dziękujemy jej również za zaangażowanie w prowadzenie scholii dziecięcej, a także inspirowanie różnych inicjatyw. Wraz z modlitwą życzymy jej, by potrafiła posługiwać charyzmatami, którymi została obficie obdarowana, oraz by nigdy nie zabrakło jej kreatywności w myśleniu i działaniu.
 16. Tygodnik „Niedziela”: Przy wyjściu jest do nabycia nowy świąteczny numer tygodnika „Niedziela” – wyjątkowo w cenie 12 zł ze względu na dodatek w postaci kalendarza ściennego.
  W minionym tygodniu odeszli do Pana:
 • Eugenia Sobocka, lat 89
 • Katarzyna Kuczborska-Przybylska lat. 63
 • Eugeniusz Barański lat. 91
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00