OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.02.2024 – VI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.02.2024 – VI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B

 1. Światowy Dzień Chorego i namaszczenie chorych: Dzisiaj w niedzielę 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego, który związany jest ze wspomnieniem Matki Bożej z Lourdes (obchodzone 11 lutego). Podczas Mszy św. o godz. 12.00 będzie sprawowany sakrament namaszczenia chorych. Rodziny chorych prosimy, aby pomogli dotrzeć do świątyni chorym, by ci mogli przystąpić do sakramentu namaszczenia i do Komunii św.

 2. Środa Popielcowa i Wielki Post: W nadchodzącym tygodniu Środą Popielcową (14 lutego) rozpoczniemy okres wielkiego postu. Tego dnia Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz.: 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. nastąpi posypanie głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (osoby przed ukończeniem 60. roku życia).

 3. Wielkopostne praktyki pokutne: Wielki post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy, żywo obecne w tradycji Kościoła,  praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna.

 4. Jałmużna: Okazja do złożenia jałmużny nadarzy się już w Środę Popielcową – będą zbierane ofiary do puszek po każdej Mszy św., a będą one przeznaczone na Caritas Archidiecezji. Ponadto przez cały okres wielkiego postu wielu podejmuje różnego rodzaju wyrzeczenia, by zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przekazać potrzebującym. W tym celu zostały wyłożone skarbonki, które można zabrać, a zostaną one złożone w niedzielę Miłosierdzia Bożego. Ofiary te można składać również do skarbony przy wyjściu z kościoła (rozdysponuje je Parafialny Zespół Caritas).

 5. Modlitwa: Zachęcamy do nieco bardziej intensywnej modlitwy w czasie wielkiego postu. Zachęcamy do korzystania z otwartej przez cały dzień kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest wielkim bogactwem tego miejsca. Okazją do modlitwy będą wielkopostne nabożeństwa, do udziału w których serdecznie zapraszamy:
  Droga krzyżowa w każdy piątek wielkiego postu: o godz. 16.30 (z udziałem dzieci) oraz o godz. 17.15 dla dorosłych i młodzieży.
  Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15

 6. Post: W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (osoby przed ukończeniem 60. roku życia).

 7. Rekolekcje wielkopostne dla parafii: Już teraz informujemy, że rekolekcje wielkopostne dla dorosłych odbędą się w dniach 3-6 marca (III niedziela wielkiego postu). Natomiast rekolekcje dla młodzieży szkół średnich odbędą się w ramach zajęć szkolnych już w nadchodzącym tygodniu. W w piątek 16 lutego młodzież jest zaproszona do wzięcia udziału w Arenie Młodych w Łodzi.

 8. Taca inwestycyjna: Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę – są przeznaczone na cele inwestycyjne parafii.

 9. Koło Przyjaciół Radia Maryja: Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na comiesięczne spotkanie w najbliższy wtorek 10 stycznia: Msza św. o godz. 18.oo i spotkanie w sali różańcowej po Mszy św. Po Mszy św., zarówno wieczornej jak i porannej, można złożyć swój dar na potrzeby Radia Maryja i dzieł z nim związanych. Ofiary te są przekazywane do Torunia za pośrednictwem parafii.

 10. Wizyta duszpasterska dobiegła końca: Dziękujemy wszystkim rodzinom, które życzliwie przyjęły kapłana w swoim domu i pozwoliły na wzajemne bliższe poznanie się. Dziękujemy za szereg zgłoszonych spostrzeżeń związanych z duszpasterstwem parafialnym. Mamy nadzieję, że pomogą one nam wszystkim stawać się jako wspólnota parafialna coraz bardziej czytelnym dla świata znakiem Jezusa Chrystusa żyjącego pośród nas i przez nas. W szczególności dziękujemy rodzinom, które otworzyły drzwi swoich domów, chociaż otwarcie przyznawały się, że nie uczestniczą aktywnie w życiu liturgicznym parafii. Ufamy, że ta krótka chwila spotkania w ich domu przyczyniła się do podtrzymania ich więzi ze wspólnotą wierzących i zachęci do powrotu w przyszłości do uczestnictwa wraz z innymi we Mszy św. niedzielnej. Dziękujemy członkom Liturgicznej Służby Ołtarza, którzy prowadzili kapłanów od drzwi do drzwi. Bóg zapłać za ofiary złożone przy okazji wizyty duszpasterskiej na cele duszpasterskie. Dziękujemy za datki przekazywane ministrantom, które wykorzystają na wyjazdy integracyjne. Przepraszamy za uchybienia, których nie udało się w pełni uniknąć.

 11. Przygotowanie do sakramentu małżeństwa: Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny zaprasza na kolejną edycję kursu przedmałżeńskiego, który rozpocznie się 26 lutego i obejmie 15 spotkań on-line oraz stacjonarny dzień skupienia. Informacje i zapisy na stronie https://domalzenstwa.pl/

 12. Statystyka parafii za 2023 rok: [1]
Chrzty dzieci43
Rozdano Komunii św.—-
Chrzty dorosłych—-
Bierzmowanie56
Pierwsza Komunia56
Małżeństwa7
Pogrzeby148
Msza niedzielna980
Apostazje4
Kolęda – przyjęto2.250
Kolęda – przyjęto %37
Kolęda – odmowa790

13. Tygodnik „Niedziela”: Przy wyjściu jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” – 10 zł, a także L’Osservatore Romano (egzemplarz bezpłatny)

14. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
+ Marek Banaszkiewicz l. 79 + Jacek Czuba l. 67 + Zygmunt Owczarek l. 88
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


[1] Przy obliczeniu procent rodzin, które przyjęły kapłana przybywającego z wizytą duszpasterską, w liczbie mieszkań uwzględniono mieszkania puste i niezamieszkałe.

Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00