OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.02.2024 II niedziela wielkiego postu – rok B

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.02.2024 II niedziela wielkiego postu – rok B

 1. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga krzyżowa w każdy piątek wielkiego postu: o godz. 16.30 (z udziałem dzieci) oraz o godz. 17.15 dla dorosłych i młodzieży.
  Rozważania Drogi krzyżowej o godz. 17.15 przygotują i poprowadzą wspólnoty:
  1 marca: Odnowa w Duchu Świętym
  8 marca: Redemptoryści
  15 marca: Siostry Salezjanki
  23 marca: Koło Przyjaciół Radia Maryja
  • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15
 2. Rekolekcje wielkopostne dla parafii: Informujemy, że rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i dzieci szkół podstawowych odbędą się w dniach 3-6 marca (III niedziela wielkiego postu). Będzie im przewodniczył redemptorysta o. Grzegorz Jaroszewski. Program przewiduje trzy Msze św. dla dorosłych: 7.oo, 9.oo i 18.oo. Ponadto będą miały miejsce spotkania rekolekcyjne dla dzieci szkół podstawowych o godz. 10.3o i 12.oo. Już teraz próbujmy zarezerwować odpowiedni czas.
 3. Niedziela misyjna Ad gentes: Dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem na działalność misyjną Kościoła.
 4. Przygotowanie młodzieży do bierzmowania – rok I, II i III: Trwa przygotowanie się młodzieży do sakramentu bierzmowania W ostatnim, trzecim roku, młodzież spotyka się regularnie na cotygodniowych spotkaniach formacyjnych, które już zostały wznowione po przerwie zimowej. Natomiast młodzież I. i II. roku przygotowania do bierzmowania zapraszamy na okresowe spotkanie formacyjne, które odbędzie się w niedzielę 10 marca po Mszy św. o godz. 18oo.
 5. Przygotowanie dorosłych do bierzmowania: Otrzymujemy szereg pytań o przygotowanie do bierzmowania dorosłych, którzy z różnych powodów nie przyjęli tego sakramentu. Dojazd do Łodzi na spotkania katechumenatu dorosłych rodzi wiele trudności. Informujemy, że wkrótce po świętach wielkanocnych zamierzamy rozpocząć cykl spotkań przygotowujących dorosłych do bierzmowania. Zainteresowanych prosimy o kontakt z o. Patrykiem Reczkiem. Sakrament bierzmowania jest jednym z trzech sakramentów inicjacji chrześcijańskiej i nie należy go odkładać na czas nieokreślony.
 6. Spotkania biblijne: W minionym tygodniu została reaktywowana Grupa Biblijna. Wiele osób postanowiło zaangażować się w medytację nad Biblią. Prowadzi ją o. Dominik Król. Zapraszamy na kolejne spotkanie w najbliższy wtorek 27 lutego o godz. 18.4o w sali katechetycznej w Domu Sióstr Salezjanek (wejście od strony kościoła). Planowane są spotkania w cyklu cotygodniowym.
 7. Odwiedziny chorych: W piątek 1 marca jako pierwszy piątek miesiąca odbędą się odwiedziny chorych w domach tak jak co miesiąc. Podczas wizyty duszpasterskiej spotkaliśmy wiele osób, które od długiego czasu nie wychodzą z domu, a mimo to nie dostrzegają potrzeby życia sakramentalnego. Kapłani udają się do chorych z Komunią św. Stwarzają też możliwość spowiedzi. Gdyby ktoś z chorych chciał dołączyć do grupy odwiedzanych co miesiąc, uprzejmie prosimy o zgłoszenie. Jeśli dla kogoś barierą jest poczucie powinności „zapłaty” za przyjście kapłana, to chcemy zadeklarować, że żadne ofiary przy okazji odwiedzin chorych w domach nie są oczekiwane. Ci, którzy chcą, składają swój dar na Kościół w sposób całkowicie dobrowolny.
 8. Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów: W dniach 9-16 marca w Archidiecezji Łódzkiej odbędzie się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Program peregrynacji został wywieszony w gablocie ogłoszeń. Peregrynacja relikwii do Piotrkowa Trybunalskiego będzie miała miejsce w piątek 15 marca w parafii św. Jakuba (Msza św. o godz. 18.oo).
 9. Pielgrzymka młodzieży na Jasną Górę: Informujemy, że w najbliższą środę młodzież maturalna ze szkół na terenie parafii pielgrzymuje na Jasną Górę wraz z o. Dominikiem i s. Jadwigą. Ponieważ pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc w autokarze, zachęcamy chętnych do dołączenia się do pielgrzymki. Wyjazd o godz. 13.00 sprzed III LO, natomiast powrót na godz. 19:30. Koszt wyjazdu to 40zł. To dobra okazja aby uczestniczyć w Mszy św. przed Cudownym Obrazem. Chętnych prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii do poniedziałku 26 lutego do końca dnia.
 10. Pierwsza sobota miesiąca: W sobotę 2 marca, jako pierwszą sobotę miesiąca, odbędzie się nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.oo.
 11. Armia Małych Wojowników: Najbliższe spotkanie grupy Armii Małych Wojowników odbędzie się w najbliższą sobotę 2 marca, jako pierwszą sobotę miesiąca. Rozpoczęcie spotkania o godz. 11:00 w kościele. W programie: modlitwa różańcowa, 15-minutowe rozważanie tajemnic różańca, Msza Święta, Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi oraz osobiste błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy do udziału również te dzieci, które do tej pory nie brały udziały w tych spotkaniach.
 12. Schola dziecięca ma imię: Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w poszukiwanie nazwy dla scholi dziecięcej. Otrzymaliśmy kilkanaście interesujących propozycji. Zebrane na tej drodze inspiracje doprowadziły do sformułowania imienia scholi, a pragnieniem prowadzących było, aby nawiązywało ono do tytułu kościoła i parafii. W litanii Serce Jezusa jest określane jako „gorejące ognisko miłości”. Stąd powstała nazwa scholi: „Boże Iskierki”.
 13. Nabór do ministrantów i scholi dziecięcej: Powiększa się grono Liturgicznej Służby Ołtarza. Informujemy, że wciąż przyjmujemy nowych kandydatów do grona ministrantów i do scholii dziecięcej. Chętnych prosimy o zgłoszenie do o. Dominika Króla.
 14. „Kasa” inwestycyjna i plany: Żeby w czas rekolekcji nie wprowadzać tematów gospodarczych już teraz informujemy, że w miesiącu lutym (do dnia 22.02.2024) „kasa” inwestycyjna parafii wzrosła o 9.450 zł (taca inwestycyjna 11.02.2024: 8.420 zł; wpłaty w gotówce: 530 zł; wpłaty na konto bankowe: 500 zł). Zgromadziliśmy już sporo środków. Są one przeznaczone na modernizację nagłośnienia w kościele. Podczas wizyty duszpasterskiej usłyszeliśmy wiele głosów potwierdzających zasadność podjęcia tej inwestycji, chociaż – trzeba przyznać – niektórzy ją kwestionowali. Spodziewamy się, że realizacja przedsięwzięcia będzie możliwa wiosną tego roku.
 15. 1,5% od podatku – pomoc dla Katolickiej Szkoły Podstawowej: Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Bosko, działająca przy tej parafii, zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz szkoły. Informujemy, że szkoła może bezpłatnie rozliczyć 2023 rok w zamian za przekazanie 1,5% podatku (poniedz.-piątek w godz. 7.3o-15.oo). Dane do samodzielnego rozliczenia: numer KRS: 0000270261; cel szczegółowy: KSP Piotrków Trybunalski 7912.
 16. Tygodnik „Niedziela”: Przy wyjściu jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” – 10 zł.
  W minionym tygodniu odeszli do Pana:
 • Leontyna Frączkowska, l. 100 + Helena Tręda lat 82
 • Czesława Stankiewicz, l. 90
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00