OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.03.2024 V niedziela wielkiego postu – rok B

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.03.2024 V niedziela wielkiego postu – rok B

 1. Uroczystość św. Józefa: W najbliższy wtorek 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa. Jest patronem Archidiecezji Łódzkiej. Jest patronem całego Kościoła. W tym dniu Msze św. będą odprawione o godz. 7.oo, 9.oo i 18.oo.
 2. Wybrano przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski: W minionym tygodniu biskupi polscy wybrali nowego przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Został nim abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański. W modlitwie jego misję powierzamy Bożej Opatrzności.
 3. Nowenna w intencji Ojczyzny (16-24 marca): Trwa nowenna w intencji Ojczyzny. „W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach” – z takim apelem zwrócił się do wszystkich wierzących ks. abp Stanisław Gądecki, poprzedni przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Inicjatywa została nazwana modlitwą nowennową „Akcja 21:20”.
  Jako parafia w nowennę włączymy się po wieczornej Mszy św. W miejsce modlitwy do św. Michała Archanioła zostanie odczytana intencja dnia. Następnie zostanie odmówiona Modlitwa z Ojczyznę ks. Piotra Skargi i litania do jednego z patronów nowenny (św. Andrzeja Boboli lub bł. Jerzego Popiełuszki). Na zakończenie codziennie w dniach nowenny zaśpiewamy Apel Jasnogórski.
 4. Duchowa adopcja dziecka poczętego: Rozpoczęcie 9-miesięcznej modlitwy w intencji dziecka poczętego, zwanej duchową adopcją, nastąpi w poniedziałek 25 marca, w którym to obchodzony jest Dzień Świętości Życia podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.oo.
 5. Niedziela Palmowa: W przyszłą niedzielę 17 marca obchodzimy Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień. U początku każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo gałązek palmowych. Błogosławieństwo palm przed Mszą św. o godz. 10.3o nastąpi przed wejściem do kościoła i tam wyruszy procesja z palmami do świątyni.
  Jak co roku, przed każdą Mszą św. w Niedzielę Palmową ministranci będą rozprowadzać gałązki palmowe przed wejściem do świątyni. Złożone ofiary wspomogą budżet ministrancki. Za wszelką pomoc Liturgiczna Służba Ołtarza składa serdeczne Bóg zapłać.
 6. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga krzyżowa w każdy piątek wielkiego postu: o godz. 16.30 (z udziałem dzieci) oraz o godz. 17.15 dla dorosłych i młodzieży. Rozważania Drogi krzyżowej o godz. 17.15 poprowadzą wspólnoty: 23 marca: Koło Przyjaciół RM.
  • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15
 7. Zbiórka na Fundusz Obrony Życia: Dzisiaj w niedzielę 17 marca we wszystkich kościołach Archidiecezji Łódzkiej odbywa się zbiórka na Fundusz Obrony Życia. Ofiary na ten cel można składać przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św. Centrum Służby Rodzinie stało się głównym ośrodkiem w regionie łódzkim świadczącym wsparcie rodzinom uciekającym z Ukrainy przed skutkami wojny. Jednocześnie wciąż rozwija się pomoc względem polskich rodzin. Zaraz po świętach Wielkiej Nocy zostanie otworzony hostel dla rodzin w kryzysie bezdomności.. Będzie to miejsce aktywizujące dla rodzin z małymi dziećmi, które znalazły się w kryzysie mieszkaniowym i potrzebują wsparcia, aby na nowo mogły powrócić na rynek pracy. Przy Centrum Służby Rodzinie znajduje się także m.in. Dom Samotnej Matki, Ośrodek Adopcyjny, Świetlica Środowiskowa, dwie mobilne łaźnie dla osób bezdomnych, Uliczna Misja Medyczna, Szkoła Rodzenia. Niezmiennie działa Punt Pomocy Charytatywnej. Tym celom służą składane ofiary.
 8. Zbliżają się wybory samorządowe: Wiemy, że zbliżają się wybory samorządowe. Już teraz zwracamy uwagę na to wydarzenie, gdyż czas świąt nie będzie temu sprzyjał. Jako katolicy chcemy uczestniczyć w wyborze osób, które będą kształtowały oblicze regionu, miasta i warunki życia mieszkańców. Zachęcamy do zapoznania się z kandydatami i dokonania własnego rozeznania. Wszystkich zachęcamy do modlitwy o dobre rozeznanie dla wszystkich głosujących.
 9. Katechezy dla narzeczonych, czyli „kurs przedmałżeński”: Rozpoczynają się katechezy dla narzeczonych, przygotowujące do sakramentu małżeństwa. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 6 kwietnia o godz. 16.oo w sali konferencyjnej przy Kościele Akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim (całość obejmuje 5 spotkań w kolejne soboty). Zgłoszenia i informacje: 44 645 92 45 (13.oo-15.oo); 797 642 212 (16.oo-18.oo).
 10. Nowi lektorzy w parafii: Sześciu ministrantów ukończyło trzymiesięczny kurs lektorski. W najbliższą sobotę 23 marca otrzymają w Łodzi błogosławieństwo biskupa do posługi podczas liturgii jako lektorzy. Polecamy ich waszej modlitwie.
 11. Podziękowanie dla Caritas Parafii: Caritas Archidiecezji Łódzkiej przesłał podziękowania dla Parafialnego Zespołu Caritas za zaangażowanie i udział w wiosennej zbiórce żywności w dniach 8-9 marca 2024. „Wasze oddanie i gotowość niesienia ofiarnej pomocy zasługują na najwyższe uznanie” – możemy przeczytać w przesłanym słowie podziękowania.
 12. Imieniny o. Patryk Reczek i o. Józef Gęza: Dzisiaj w niedzielę 17 marca dzień imienin obchodzi m.in. o. Patryk Reczek – duszpasterz parafii (Msza św. w jego intencji odbędzie się w środę 20 marca o godz. 18.oo). Natomiast we wtorek 19 marca imieniny obchodzi m.in. o. Józef Gęza – duszpasterz parafii (Msza św. w jego intencji we wtorek 19 marca o godz. 18.oo). Obydwu Solenizantom wraz z modlitwą przekazujemy serdeczne życzenia, by Bóg błogosławił im w ich posługiwaniu.
 13. Pomoc ubogim: Parafialny Zespół Caritas ogłasza zbiórkę żywności i środków chemicznych. Torby (są dostępne w kościele w nawach bocznych) z produktami można składać do 20 marca włącznie. Pomocy ubogim służą również ofiary składane do skarbony przy wyjściu z kościoła.
 14. Świece wielkanocne paschaliki: W kiosku przy wyjściu z kościoła są dostępne świece wielkanocne i baranki z białej czekolady. Nabycie świecy jest bardzo konkretnym wkładem w finansowanie działalności charytatywnej w parafii i Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 15. Rekrutacja do przedszkola Sióstr Salezjanek: Siostry Salezjanki rozpoczęły rekrutację do przedszkola na nowy rok szkolny 2024-2025. Działania wychowawcze są podejmowane w ścisłej współpracy z rodzicami, w duchu zasady sformułowanej przez św. Jana Bosko: „Wychowanie jest sprawą serca”. Więcej informacji: https://pnpiotrkow.szkolnastrona.pl/, lub bezpośrednio w przedszkolu przy Al. Armii Krajowej 19.
 16. Nabór do klasy I Katolickiej Szkoły Podstawowej: Informujemy, że już trwa nabór do klasy I Katolickiej Szkoły Podstawowej, jaka istnieje przy tutejszej parafii w dolnej części kościoła. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły. Cieszy fakt, że szkoła otrzymuje dobre opinie zarówno, gdy chodzi o poziom nauczania, jak i sposób wychowania.
 17. 1,5% od podatku – pomoc dla Katolickiej Szkoły Podstawowej: Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Bosko, działająca przy tej parafii, zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz szkoły. Informujemy, że szkoła może bezpłatnie rozliczyć 2023 rok w zamian za przekazanie 1,5% podatku (poniedz.-piątek w godz. 7.3o-15.oo). Dane do samodzielnego rozliczenia: numer KRS: 0000270261; cel szczegółowy: KSP Piotrków Trybunalski 7912.
 18. Tygodnik „Niedziela”: Przy wyjściu jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” – 10 zł.
  W minionym tygodniu odeszli do Pana:
 • Henryk Czuba, lat 71
 • Jerzy Wiktorowicz, lat 77
 • Grażyna Werłos, lat 75
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

W wakacje nie ma Mszy Św. w tygodniu o 7:30. Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00