OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.03.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.03.2024

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – rok B

 1. Niedziela Zmartwychwstania: Dzisiaj w niedzielę 31 marca obchodzimy największe święto katolików – pamiątka zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Procesja rezurekcyjna rozpocznie się o godz. 6.oo. Później Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę o godz. 9.oo, 10.3o, 12.oo i 18.oo.
 2. Życzenia świąteczne: Życzenia świąteczne przekazujemy w imieniu redemptorystów pracujących w Piotrkowie Trybunalskim, sióstr salezjanek oraz całego zespołu duszpasterskiego parafii. Życzenia są zawsze wyrazem życzliwości. Chrystus zmartwychwstał, zwyciężył śmierć, grzech, szatana… To wydarzenie rodzi nadzieję, że w życiu nie ma takiej przeszkody, której On nie mógłby pokonać. Takiej nadziei, która pozwoli zwyciężyć w każdej przeciwności, życzymy każdemu z Was.
 3. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY: Jutro obchodzimy drugi dzień świąt zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 7.oo, 9.oo, 10.3o, 12.oo i 18.oo. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona będzie na budowę Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi.
 4. Dziękujemy, dziękujemy…: Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie obchodów Świąt Wielkanocnych. Najpierw był czas budowania duchowego klimatu poprzez udział w rekolekcjach wielkopostnych, w wielkopostnych nabożeństwach (Droga krzyżowa, Gorzkie żale z kazaniami o. Patryka Reczka), wystawa prac dzieci o stacjach Drogi krzyżowej… Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, spowiednikom, kaznodziejom, bardzo wielu osobom, które wzięły czynny udział w liturgii Wielkiego Tygodnia (czytanie Pasji, lektorzy, kantorzy, komentarze, procesja darów, obrzęd mandatum itp.) pod przewodem o. Dominika Króla, który był głównym ceremoniarzem liturgii w kościele. Dziękujemy chórowi „Anima Redemptoris”, który pod dyrekcją p. Michała Daleszczyka – jak to ktoś powiedział – „stworzył atmosferę”. Dziękujemy grupie osób, które podjęły się przygotowania dekoracji ciemnicy i grobu Pańskiego, a także harcerzom, którzy prowadzili adorację oraz trzymali wartę przy Grobie Pańskim. Dziękujemy grupie osób, które zaangażowały się w utrzymanie czystości w kościele. Dziękujemy naszemu kościelnemu p. Janowi, który dopilnował wszystkich szczegółów od strony zakrystii.
  Dziękujemy również wszystkim, którzy procesję rezurekcyjną uczynili bardzo okazałą, a oprócz wspomnianych powyżej nie sposób nie wspomnieć dzieci sypiących kwiaty i niosących sztandary.
  Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, Paschał i całą organizację Triduum Paschalnego (ofiary składane po Drodze Krzyżowej i ofiary indywidualne anonimowo).
 5. Nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego: Trwa nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego (niedziela 7 kwietnia). W dni nowenny koronka do Bożego Miłosierdzia będzie odmawiana codziennie o godz. 15.oo w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. Jałmużna dla ubogich – skarbonki: Skarbonki wielkopostne, które otrzymaliśmy w Środę Popielcową na przygotowanie jałmużny wielkopostnej, będzie można złożyć w przyszłą niedzielę Miłosierdzia Bożego do kosza przed ołtarzem przed każdą Mszą św. Ofiary te pozostaną do dyspozycji Parafialnego Zespołu Caritas na pomoc charytatywną rodzinom parafii.
 7. Pomoc świąteczna parafii: Parafialny Zespół Caritas informuje, że przyniesiono do kościoła 44 torby z pomocą świąteczną dla ubogich. Ponadto III Liceum Ogólnokształcące przekazało 122 kg produktów, pochodzących ze zbiórki w sklepach sieci „Biedronka” (w zbiórce wzięli udział również wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas). Przekazano 59 paczek świątecznych. Zostało obdarowanych 111 osób (w większości osoby starsze samotne) oraz 24 dzieci. Wszystkim darczyńcom dziękujemy w imieniu obdarowanych.
 8. Przygotowanie dorosłych do sakramentu bierzmowania: W związku z prośbami o przystąpienie do sakramentu bierzmowania dorosłych, którzy z różnych racji nie przyjęli tego sakramentu w czasie formacji szkolnej, proponujemy cykl kilku spotkań przygotowujących dorosłych do bierzmowania. Rozpoczęcie nastąpi w niedzielę 14 kwietnia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.oo (kolejne: 28 kwietnia; 12 maja; 26 maja i 09 czerwca). Zainteresowanych prosimy o przybycie na tę Mszę św. lub kontakt telefoniczny.
 9. Marsz Papieski: Parafia św. Jana Pawła II zaprasza na Marsz Papieski we wtorek 2 kwietnia w 19. Rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Rozpoczęcie od Mszy św. o godz. 20.oo w kaplicy św. Jana Pawła II (ul. Kostromska 50a), a zakończenie o godz. 21.37 przy pomniku Jana Pawła II.
 10. Tygodnik „Niedziela”: Przy wyjściu jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” – 10 zł.
  W minionym tygodniu odeszli do Pana:
 • Zofia Suska, lat 76
 • Paweł Jurek, lat 72
 • Andrzej Karliński, lat 76
 • Elżbieta Zajączkowska, lat 80
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

W wakacje nie ma Mszy Św. w tygodniu o 7:30. Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00