OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 07.04.2024 Niedziela Miłosierdzia Bożego – rok B

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 07.04.2024 Niedziela Miłosierdzia Bożego – rok B

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego: Dzisiaj w niedzielę 7 kwietnia, w ostatnim dniu Oktawy Wielkanocnej, obchodzimy uroczystość Miłosierdzia Bożego. W uroczystość Bożego Miłosierdzia możemy przyjąć odpust zupełny pod zwykłymi warunkami przy odmówieniu koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem w kościele lub w kaplicy.

2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego: Jutro, w poniedziałek 8 kwietnia obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona z Wielkiego Tygodnia). 

3. Zbiórka skarbonek z jałmużną wielkopostną: Dzisiaj, w niedzielę Miłosierdzia Bożego, do kosza przed ołtarzem można składać skarbonki z jałmużną wielkopostną dla potrzebujących. Ofiary te pozostaną do dyspozycji Parafialnego Zespołu Caritas.

4. Parafialny Zespół Caritas: Niedziela Miłosierdzia Bożego jest okazją do spojrzenia z wdzięcznością na członków Parafialnego Zespołu Caritas, który prężnie działa pod przewodem p. Elżbiety. Dziękujemy za ich posługę podejmowaną w imieniu całej wspólnoty parafialnej. Informujemy, że Caritas Archidiecezji Łódzkiej proponuje wiele interesujących programów pomocowych np. względem osób w podeszłym wieku. Nie korzystamy ze wszystkich ze względu na brak osób mogących te programy pilotować. Ponadto we własnym zakresie chcielibyśmy podjąć zmaganie z samotnością we wspólnocie parafialnej poprzez np. odwiedziny osób samotnych, które nie wychodzą z domu. Wszystkich, którzy mogliby poświęcić trochę swojego czasu, również młodzież szkół ponadpodstawowych, zapraszamy do zaangażowania się do pracy w Parafialnym Zespole Caritas. Wystarczy zgłoszenie się osobiście lub telefonicznie do proboszcza parafii.

5. Przygotowanie dorosłych do sakramentu bierzmowania: W związku z prośbami o przystąpienie do sakramentu bierzmowania dorosłych, którzy z różnych racji nie przyjęli tego sakramentu w czasie formacji szkolnej, proponujemy cykl kilku spotkań przygotowujących dorosłych do bierzmowania. Rozpoczęcie nastąpi w przyszłą niedzielę 14 kwietnia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.oo (kolejne: 28 kwietnia; 12 maja; 26 maja i 09 czerwca). Zainteresowanych prosimy o przybycie na tę Mszę św. lub kontakt telefoniczny.

6. Koło przyjaciół Radia Maryja: Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na comiesięczne spotkanie w najbliższy wtorek 9kwietnia: Msza św. o godz. 18.oo i spotkanie w sali różańcowej po Mszy św. Po Mszy św., zarówno wieczornej jak i porannej, można złożyć swój dar na potrzeby Radia Maryja i dzieł z nim związanych. Ofiary te są przekazywane do Torunia za pośrednictwem parafii.

7. Róże Żywego Różańca: Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się dzisiaj w niedzielę 7 kwietnia o godz. 16.45 w kościele.

8. Spotkanie w ramach „Synodu” parafii: Kolejne spotkanie w ramach „Synodu” parafii odbędzie w czwartek 18 kwietnia o godz. 18.45 (po Mszy św. wieczornej o godz. 18.oo). Spotkania te podejmują refleksję nad drogą, którą podążamy jako wspólnota parafialna w świetle dokumentów Synodu Archidiecezji Łódzkiej. Spotkanie te są otwarte dla wszystkich parafian.

9. Taca na Wyższe Seminarium Duchowne: Taca zbierana w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.

10. Taca inwestycyjna: Taca zbierana w przyszłą niedzielę 14 kwietnia (II niedziela miesiąca) będzie przeznaczona na cele inwestycyjne parafii. Informujemy, że w miesiącu marcu „kasa inwestycyjna” wzrosła o 10.280 zł (taca 10.03.2024: 8.350 zł; ofiary w gotówce: 1.930 zł).

11. Ofiary na instalację ikony M.B. Nieustającej Pomocy: Bóg zapłać za ofiary składane na instalację ikony M.B. Nieustającej Pomocy w kościele. Na ten cel złożono 2.820 zł. Bóg zapłać. W tym miesiącu dobiegają końca prace związane z pisaniem ikony. Poszukujemy zakładu kamieniarskiego, który podjąłby się wykonania ornamentu kamiennego. Wprowadzenie ikony planowane jest na dzień 27 czerwca (uroczystość M.B. Nieustającej Pomocy). Wprowadzenia dokona Pasterz Archidiecezji Łódzkiej ks. kard. Grzegorz Ryś.

12. Modernizacja nagłośnienia w kościele: Trwają prace związane z projektem modernizacji nagłośnienia w kościele. Po drodze pojawiło się kilka problemów, m.in. związanych ze zbyt małym przekrojem przewodów doprowadzonych do istniejących głośników. Trwa analiza możliwości wykorzystania istniejących przewodów. Prosta wymiana głośników nie przeniesie oczekiwanego efektu. W tej sprawie musimy uzbroić się w cierpliwość. 

13. 33-dniowe rekolekcje Oddania św. Józefowi: Ojcowie Jezuici proponują udział w 33-dniowych rekolekcjach oddania swojego życia św. Józefowi, wielkiemu patronowi rodzin.Polegają one na indywidualnym codziennym podążaniu drogą wskazaną przez zaproponowany program. Uroczyste rozpoczęcie nastąpi w czwartek 11 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 17.oo w kościele Ojców Jezuitów (ul. Pijarska 4). Oddanie się św. Józefowi nastąpi w poniedziałek 13 maja.

14. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie: Ojcowie Jezuici zapraszają na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie we wtorek 9 kwietnia o godz. 18.3o w kościele Ojców Jezuitów (ul. Pijarska 4).

15. Tygodnik „Niedziela”: Przy wyjściu jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” – 10 zł.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Józef Bald, lat 93​​​​; + Andrzej Jonczyk, lat 70; + Elżbieta Bochenek, lat 71​​​; + Stanisław Krawczyk, lat 78.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00