OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.04.2024 –

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.04.2024 –

 1. Niedziela Biblijna: Dzisiaj w niedzielę 14 kwietnia, w III niedzielę wielkanocną, Kościół obchodzi tzw. Niedzielę Biblijną. Chcemy zwrócić uwagę na znaczenie medytacji nad słowem Bożym w naszym życiu duchowym. Przy wyjściu z kościoła zostały umieszczone naczynia z wybranymi cytatami z Pisma św. Zachęcamy do wylosowania dla siebie jednego z nich i odnalezienia fragmentu w swojej Biblii w domu rodzinnym. Niech te słowa poprowadzą nas w nadchodzący tydzień.
 2. Przygotowanie dorosłych do sakramentu bierzmowania: W związku z prośbami o przystąpienie do sakramentu bierzmowania dorosłych, którzy z różnych racji nie przyjęli tego sakramentu w czasie formacji szkolnej, proponujemy cykl kilku spotkań przygotowujących dorosłych do bierzmowania. Rozpoczęcie nastąpi w przyszłą niedzielę 14 kwietnia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.oo (kolejne: 28 kwietnia; 12 maja; 26 maja i 09 czerwca). Zainteresowanych prosimy o przybycie na tę Mszę św. lub kontakt telefoniczny.
 3. Spotkanie w ramach „Synodu” parafii: Kolejne spotkanie w ramach „Synodu” parafii odbędzie w czwartek 18 kwietnia o godz. 18.45 (po Mszy św. wieczornej o godz. 18.oo). Spotkania te podejmują refleksję nad drogą, którą podążamy jako wspólnota parafialna w świetle dokumentów Synodu Archidiecezji Łódzkiej. Spotkanie te są otwarte dla wszystkich parafian.
 4. Rocznica erygowania parafii Najświętszego Serca Jezusowego: Przypominamy, że dzisiaj w niedzielę 14 kwietnia mija 95. rocznica erygowania parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim. Wdzięczną modlitwą obejmujemy minione pokolenia, które tę parafię kształtowały. Z ich dziedzictwa my dzisiaj korzystamy. Przyjmujemy dzisiaj tę parafię jako wielki dar, a zarazem zobowiązanie. Jako wyraz pamięci o minionych pokoleniach będziemy wspominali rocznice śmierci zmarłych proboszczów tej parafii, a wspominając proboszczów chcemy pamiętać o wszystkich, którzy wraz z nimi tę parafię budowali.
 5. Caritas parafii – przekazano środki: Informujemy, że Parafialnemu Zespołowi Caritas przekazano środki w wysokości 4.890 zł, pochodzące ze zbiórki tegorocznej jałmużny wielkopostnej (skarbonki złożone przed ołtarzem: 4.070 zł; skarbona przy wyjściu z kościoła: 820 zł). Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 6. Przyjęcie dziewcząt do scholii „Boże Iskierki” i chłopców do ministrantów: Dzisiaj, w niedzielę 14 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 10.3o nastąpi przyjęcie grupy 20. dziewcząt do scholii dziecięcej „Boże Iskierki”. Dziewczęta otrzymają również nowe stroje scholii dziecięcej. Natomiast w przyszłą niedzielę 21 kwietnia dwóch kandydatów będzie przyjętych do grona ministrantów. I ministranci, i schola są naszą wielką radością.
  Przy okazji informujemy, że w dalszym ciągu są przyjmowane zgłoszenia zarówno do ministrantów, jak i do scholii dziecięcej. Wiemy, że i scholanki, i ministranci zachęcają swoich kolegów i koleżanki w szkołach do zaangażowania się w te grupy. O pomoc prosimy również rodziców.
 7. Ministranci w turnieju Archidiecezji Łódzkiej: Informujemy, że wczoraj, w sobotę 13 kwietnia, Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii wzięła udział w ministranckim turnieju piłki nożnej na szczeblu diecezjalnym. Nasza parafia była reprezentowana przez dwie drużyny w dwóch kategoriach wiekowych: ministrant oraz lektor młodszy. W grupie młodszej dotarli do ćwierćfinału rozgrywek. Gratulujemy i jesteśmy dumni. To był pierwszy udział naszych ministrantów w tym turnieju po kilkuletniej przerwie.
 8. Taca na cele inwestycyjne parafii: Taca zbierana w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
 9. Tygodnik „Niedziela”: Przy wyjściu jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” – 10 zł.
  W minionym tygodniu odeszli do Pana:
 • Ryszard Sętkowski, lat 80
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00