OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02.06.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02.06.2024

IX Niedziela Zwykła – rok B

 1. Dziękujemy, dziękujemy…: Dziękujemy bardzo wielu, którzy zaangażowali się w procesję Bożego Ciała. Dziękujemy p. Janowi naszemu kościelnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, chórowi i odpowiedzialnym za oprawę muzyczną. Dziękujemy rodzinom i wspólnotom, które podjęły się trudu przygotowania ołtarzy. Dziękujemy za dekorację kościoła pięknymi kwiatami. Dziękujemy niosącym sztandary i feretrony, a także dzieciom sypiącym kwiaty. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w procesji. Ten wspólny wysiłek złożył się na to wydarzenie, w którym mogliśmy wyznać naszą wiarę w realną obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 2. Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała: Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała będzie się odbywała codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.oo (również w niedzielę) – będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym.
 3. Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego: Przed nami uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego (najbliższy piątek 7 czerwca). Centralna Msza św. będzie odprawiona wieczorem o godz. 18.oo, a bezpośrednio po niej odbędzie się procesja eucharystyczna. Poprowadzi nas redemptorysta o. Łukasz Wójcik, przełożony wspólnoty w Skarżysku-Kamiennej. Spodziewamy się, że przybędą kapłani dekanatu piotrkowskiego, którzy zostaną podjęci w refektarzu zakonnym razem z katechetami tej parafii.
  Kto może, niech upiecze ciasto na wspólny stół po Mszy św. Ciasta należy składać w czwartek w godz. 16.oo-17.oo w kościele dolnym.
 4. Instalacja ikony M.B. Nieustającej Pomocy w kościele: Już teraz przygotowujemy się do wydarzenia odsłonięcia ikony M.B. Nieustającej Pomocy. Nastąpi ono w środę 26 czerwca o godz. 18.oo przed rozpoczęciem Mszy św., której będzie przewodniczył ks. kard. Grzegorz Ryś. Od przyszłej niedzieli począwszy w kiosku w przedsionku kościoła będą do nabycia małe obrazy M.B. Nieustającej Pomocy, a także inne materiały (m.in. książka „Eucharystia krok po kroku”). Obrazy te zostaną pobłogosławione w dniu instalacji ikony w kościele.
  Dystrybucja obrazów wspomoże sfinansowanie kosztów związanych z instalacją ikony M.B. Nieustającej Pomocy w kościele (cena cegiełki 10 zł, 15 zł i 25 zł). W miesiącu maju na ten cel złożono ofiary w wysokości 4.110 zł – Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w to dzieło.
 5. Święcenia kapłańskie w katedrze: W sobotę 8 czerwca o godz. 9.30 w bazylice archikatedralnej kard. Grzegorz Ryś udzieli święceń prezbiteratu czterem diakonom. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby uprosić potrzebne łaski dla nich samych oraz dla tych, którzy w tym roku stają przed decyzją pójścia za głosem powołania, aby nie brakło im odwagi, a nam świętych kapłanów.
 6. Jubileusz 400-lecia Bernardynów w Piotrkowie Tryb.: Ojcowie Bernardyni dzisiaj obchodzą dzień dziękczynienia za 400 lat obecności w Piotrkowie Trybunalskim w blasku Matki Bożej Piotrkowskiej. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. kard. Grzegorza Rysia odbędzie się dzisiaj w niedzielę 2 czerwca o godz. 11.3o w sanktuarium M.B. Piotrkowskiej.
 7. Nabożeństwa czerwcowe: Nabożeństwa czerwcowe po dniach oktawy Bożego Ciała będą się odbywały codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.oo.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych: Dzisiaj w niedzielę 2 czerwca (I niedziela miesiąca) odbędzie się zebranie róż Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
 9. „Zdobywamy miasto dla Boga” – cykl spotkań u jezuitów: Pierwsze spotkanie w ramach planowanego cyklu odbędzie w dniach 7-9 czerwca. Będzie mu przewodniczył znany ewangelizator Mateusz Krzaczek. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 10. Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy: W minionym tygodniu grupa osób skorzystała z warsztatów udzielania pierwszej pomocy w sytuacji nagłego zagrożenia życia. Proponujemy kolejny termin warsztatów: czwartek 13 czerwca. Nigdy nie wiadomo, kiedy ta wiedza może się przydać. Warsztaty prowadzi nasz parafianin p. Sebastian Szynkielewski. Warsztaty trwają ok. 2 godzin i rozpoczynają się o godz. 19.oo w kościele dolnym. Ponieważ warsztaty odbywają się w grupach do 20-osób, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału w zakrystii kościoła.
 11. Święto Eucharystii: Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii (upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi), podczas której parafie otrzymają różańce jako znak wspólnej modlitwy o powołania, będzie sprawowana 7 czerwca o godz. 19.00 w katedrze.
 12. Wybory do Parlamentu Europejskiego: W przyszłą niedzielę 9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Modlimy się o wybór posłów, którzy podejmą współodpowiedzialność za budowanie europejskiej wspólnoty ojczyzn.
 13. Zbiórka na świątynię Opatrzności Bożej: Dzisiaj w niedzielę 2 czerwca w całej Polsce obchodzone jest Święto Dziękczynienia. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka ofiar do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 14. Taca inwestycyjna: Taca zbierana w przyszłą niedzielę 9 czerwca, jako drugą niedzielę miesiąca, będzie przeznaczona na cele inwestycyjne parafii. W miesiącu maju „kasa inwestycyjna” wzrosła o 10.724 zł (taca z dnia 13.05.2024). Bóg zapłać za złożone ofiary.
 15. Film „Wolni. Podróż do wnętrza”: Już od 31 maja w kinach można obejrzeć film „Wolni. Podróż do wnętrza”. Film odsłania kulisy życia kontemplacyjnego, nade wszystko jednak zaprasza w podróż do wnętrza ludzkiej duszy. Film proponowany jest przez Rafael Film.
 16. Tygodnik „Niedziela”: Przy wyjściu jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” – 10 zł.
  W minionym tygodniu odeszli do Pana:
 • Krystyna Stefańska, lat 95
 • Andrzej Bykowski, lat 77
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00