OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.06.2024XI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.06.2024XI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B

 1. Beatyfikacja ks. Michała Rapacza: Wczoraj, w sobotę 15 czerwca miała się odbyć beatyfikacja ks. Michała Rapacza, męczennika czasów komunizmu i kapłana archidiecezji krakowskiej. Bogu niech będą dzięki za ten kolejny drogowskaz, który otrzymujemy. „Gdy w 1945 roku rządy w Polsce objęli komuniści, ks. Rapacz ze względu na swoją gorliwość duszpasterską, szybko stał się obiektem ich szykan. Ostrzeżony o grożącym mu niebezpieczeństwie i nakłaniany do opuszczenia Płok, powiedział podczas jednego z kazań: ‚Choćbym miał trupem paść, nie zaprzestanę tej Ewangelii głosić i nie wyrzeknę się własnego krzyża’. W nocy z 11 na 12 maja 1946 roku na probostwo wtargnęła komunistyczna bojówka. Księdzu Rapaczowi odczytano wyrok śmierci, a następnie wyprowadzono go na zewnątrz. Ksiądz powtarzał wtedy jedno tylko zdanie: ‚Niech się dzieje Twoja wola, Panie’. Ciągnięty na powrozie wokół kościoła i dotkliwie bity, został następnie siłą uprowadzony do oddalonego o ok. 1 km lasu i tam zastrzelony. W pamięci parafian pozostał jako kapłan, który każdej nocy udawał się do kościoła, aby długo modlić się przed Najświętszym Sakramentem w intencji zbawienia powierzonych sobie ludzi” (z listu abpa M. Jędraszewskiego).
 2. Bp Marek Marczak sekretarzem generalnym KEP: W minionym tygodniu pochodzącemu z tej parafii ks. bp Markowi Marczakowi powierzono nową misję sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski. Księdza Biskupa otaczamy modlitwą prosząc dla niego o dary Ducha Świętego. Dzisiaj w niedzielę 16 czerwca o godz. 12.oo ks. bp Marek Marczak odprawi w tym kościele Mszę św. dziękczynną za 30 lat sakramentu święceń prezbiteratu.
 3. List Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony życia: Na stronie parafii publikujemy pełny tekst Listu Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony życia.
 4. Nabożeństwa czerwcowe: Nabożeństwa czerwcowe odbywają się codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.oo.
 5. Zakończenie roku szkolnego: Zbliża się upragniony przez wielu dzień zakończenia roku szkolnego. Dzieci i młodzież, a także nauczycieli, a wśród nich katechetów zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za miniony rok szkolny w czwartek o godz. 18.oo. Wszystkim życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego przypominając dyskretnie, że nie ma wakacji od Pana Boga.
 6. Instalacja ikony M.B. Nieustającej Pomocy w kościele: Już tylko 10 dni dzieli nas od wprowadzenia ikony M.B. Nieustającej Pomocy do świątyni. Uroczyste odsłonięcie ikony nastąpi w środę 26 czerwca o godz. 18.oo przed rozpoczęciem Mszy św., której będzie przewodniczył ks. kard. Grzegorz Ryś. Począwszy od kolejnej środy 3 lipca proponujemy wprowadzenie cotygodniowej nowenny do M.B. Nieustającej Pomocy w klasycznej pełnej formie o godz. 18.oo (z tego powodu w środy Msza św. wieczorna będzie się rozpoczynała o godz. 18.3o).
 7. Obrazy M.B. Nieustającej Pomocy i książki: W kiosku w przedsionku kościoła są do nabycia obrazy M.B. Nieustającej Pomocy jako cegiełki na pokrycie kosztów dużej ikony (w cenie 10 zł, 15 zł i 25 zł). Obrazy te zostaną pobłogosławione w dniu 26 czerwca w kościele.
  Ponadto w kiosku jest do nabycia kilka publikacji książkowych, a wśród nich wprowadzenie do obrzędów liturgii Mszy św. o. Wojciecha Zagrodzkiego „Eucharystia krok po kroku”, modlitewnik do M.B. Nieustającej Pomocy oraz dwie najbardziej charakterystyczne spośród 111 książek św. Alfonsa Liguori („Nawiedzenia Najświętszego Sakramentu” oraz „O umiłowaniu Pana Jezusa w życiu codziennym”). Przybliżają one duchowość redemptorystów.
 8. Dziękujemy, dziękujemy…, bardzo dziękujemy: Bardzo dziękujemy grupie osób, która podjęła się bardzo żmudnej pracy oczyszczenia z chwastów chodników wokół kościoła. Efekty są już widoczne. Praca jeszcze nie została skończona. Jeżeli ktoś jeszcze mógłby poświęcić 2-3 godziny swojego czasu dla świątyni, to bardzo prosimy o kontakt z p. Janem w zakrystii kościoła.
 9. Redemptorystowskie Dni Młodzieży: Raz w roku młodzież ze wszystkich ośrodków duszpasterskich redemptorystów w Polsce gromadzi się w jednym miejscu, aby poprzez modlitwę, warsztaty i integrację wśród rówieśników wzmocnić swoją wiarę i zapał apostolski. Dzieje się to podczas Redemptorystowskich Dni Młodzieży. Tym razem odbędą się one w Tuchowie k. Tarnowa w dniach 28 lipca – 1 sierpnia. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy również młodzież z Piotrkowa Trybunalskiego i okolic (młodzież szkół średnich i starsza). Koszt uczestnictwa wynosi 450 zł. Więcej informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje o. Dominik Król.
 10. Zbiórka ofiar na tacę na budowę kościołów w Archidiecezji Łódzkiej: Dzisiaj w niedzielę 16 czerwca odbywa się zbiórka ofiar na tacę na budowę kościołów w Archidiecezji Łódzkiej. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 11. Zbiórka ofiar na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę: Dzisiaj w niedzielę 16 czerwca po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Pieszej Pielgrzymki Piotrkowskiej.
 12. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę: Tegoroczna Piesza Piotrkowska Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 11-16 lipca 2024 roku. Zgłoszenia będą przyjmowane w dniach 5 oraz 8-10 lipca 2024 w godz. 15.oo-19.oo w parafii św. Jakuba Apostoła.
 13. Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy: W czerwcu dwukrotnie odbyły się warsztaty udzielania pierwszej pomocy. Dziękujemy naszemu parafianinowi p. Sebastianowi, który podjął się ich przeprowadzenia. Uczestnicy z dużym uznaniem wypowiadali się o sposobie ich prowadzenia. Mamy nadzieję, że jesienią uda się nam zaproponować kolejne terminy podobnych warsztatów.
 14. Tygodnik „Niedziela”: Przy wyjściu jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” – 10 zł.
  W minionym tygodniu odeszli do Pana:
 • Barbara Domańska, lat 69
 • Alicja Gamrot, lat 71
 • Jerzy Krycki, lat 73
 • o. Mieczysław Witalis, redemptorysta z Tuchowa, lat 93
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00