Wspólnota naszej parafii i redemptoryści wyruszyli we wspólną drogę

Wspólnota naszej parafii i redemptoryści wyruszyli we wspólną drogę

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim to nowe miejsce pracy duszpasterskiej i misyjnej redemptorystów z Prowincji Warszawskiej. W niedzielę, 27 sierpnia 2023 r. uroczyście zainaugurowano ich posługę w czasie Mszy św. pod przewodnictwem ks. bpa Marka Marczaka, biskupa pomocniczego archidiecezji łódzkiej. Odbyło się także wprowadzenie w urząd nowego proboszcza i jednocześnie przełożonego wspólnoty zakonnej, o. Wojciecha Zagrodzkiego CSsR. Jest to druga parafia w archidecezji łódzkiej, gdzie pracują redemptoryści, po parafii św. Marka w Łodzi, gdzie przybyli w 2018 r.

Przed rozpoczęciem Mszy św. odbyło się odczytanie odpowiednich dekretów nominacyjnych przez ks. bpa Marka Marczaka i przełożonego Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, o. Dariusza Paszyńskiego CSsR i powitanie wspólnoty redemptorystów w piotrkowskiej parafii, również chlebem i solą przez przedstawicieli wspólnoty parafialnej. Przywołane przez nich słowa św. Jana Pawła II o wspólnej drodze, potężnej miłości, pokornej modlitwie i wytrwałej nadziei, przewijały się potem przez całą uroczystość.

Ks. biskup, przywołując charyzmat redemptorystów – głoszenie Ewangelii ubogim i opuszczonym oraz wychodzenie naprzeciw potrzebom Kościoła – oraz postać i dzieło św. Alfonsa Liguori, gorąco powitał w imieniu ks. arcybiskupa Grzegorza Rysia i całej archidiecezji duchowych synów św. Alfonsa, życząc ewangelicznego zapału i gorliwości w pracy duszpasterskiej w parafii oraz na niwie misji parafialnych i rekolekcji.

W swojej homilii o. Wojciech Zagrodzki CSsR – nowy proboszcz i przełożony –  zwrócił uwagę na konieczność rozpoznawania oblicza Syna Bożego w Jezusie Chrystusie jako warunku powodzenia wszelkich ludzkich planów i zamiarów, także duszpastetskich i ewangelizacyjnych. Następnie złożył publiczne wyznanie wiary i podpisał stosowne dokumenty.

O. prowincjał na zakończenie Mszy św. również podziękował ks. arcybiskupowi, jego współpracownikom oraz archidiecezji za kolejne zaproszenie i zaufanie, a także imiennie wszystkim poprzednikom w pracy duszpasterskiej w parafii Najświętszego Serca Jezusowego, wiernym parafii za serdeczne przyjęcie i poprosił o modlitwę za redemptorystów.

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Armii Krajowej należy do dekanatu piotrkowskiego, którego dziekan, ks. prał. Grzegorz Gogol, również wziął udział w uroczystości. Wspólnota parafialna liczy ok. 14 tys. wiernych i położona jest w centrum miasta.

Wspólnotę zakonną redemptorystów w Piotrkowie Trybunalskim tworzą: o. Wojciech Zagrodzki CSsR – przełożony i proboszcz, o. Józef Gęza CSsR, o. Patryk Reczek CSsR, o. Dominik Król CSsR – duszpasterze oraz o. Wojciech Bieszke CSsR – misjonarz i rekolekcjonista. Obecnie polscy redemptoryści pełnią swoją misję w 26 wspólnotach w Polsce i w 35 miejscach w 13 innych krajach świata.

o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR; fot. o. Patryk Reczek CSsR, o. Dominik Król CSsR

Msze święte

Niedziele i święta 7:00 9:00 10:30 12:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

Dni powszednie 7:00 18:00 (spowiedź w trakcie Mszy Św.)

W wakacje nie ma Mszy Św. w tygodniu o 7:30. Spowiedź w wakacje przed Mszą Św. i po jej zakończeniu gdy taka jest potrzeba.

Kancelaria

pon. 15:00 - 17:00
wt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
śr. 15:00 - 17:00
czw. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00
pt. 10:00 - 12:00 15:00 - 17:00

W wakacje kancelaria czynna od pn. do pt. w godz. 15:00 - 17:00